SiaO Eminemovi a jeho novém albu jsme se tu již zmiňovaly, teď do hry vstupuje austraksá zpěvačka Sia.

Sia Kate Isobelle Furler (37), jejíž hlas znáte např. z písně Titanium od Davida Guetty, a o níž je známo, že randí s muži i ženami a nesnaží se to držet pod pokličkou (dokonce byla v letech 2009 a 2010 nominována čtenáři australského portálu SameSame.com.au na jednu z nejvlivnějších australských leseb, ač je „pouze“ bi), se podílí na bonusovém tracku Beautiful Pain na Eminemově posledním Albu The Marshall Mathers LP 2. Ani ji však nenechal chladnou fakt, že Eminem nadávkami vůči gayům na svém novém CD rozhodně nešetří.

Sia napřed vysvětlila, že si je vědoma, že Eminem není homofob, ale performer. Nicméně i ona poznamenala, jak byla překvapená a zklamaná z toho, kolik homofobních nadávek se nakonec na albu objevilo (ačkoliv se s tím dalo počítat, protože MMLP2 je koncipováno jako pokračování alba Slim Shady z roku 1999).

Eminem

„Když jsem poslouchala ‘Rap God’, bylo mi z toho úzko,“ poznamenala.

A k čemu se tedy rozhodla? Sia chce darovat výtěžek ze své hudby na LGBT bezdomovce jako kontrast proti Eminemovým homofobním postojům. Její finanční dar pomůže zaplatit útulek s 50ti lůžky, program začlenění zpět do společnosti, zdravotní péči, jídlo, oblečení, poradenství, další přípravné programy, službu zprostředkovávání pracovních příležitostí a další a to v LA Gay & Lesbian Center.

Zmíněnou píseň Beautiful Pain si můžete poslechnou na youtube, kde nechybí ani její text. Volný český překlad najdete společně s lyrics například zde.