Lady Gaga v těchto dnech propaguje své třetí studiové album Artpop, které vyšlo celosvětově v pondělí 11. listopadu, a v rámci toho se dostavila na dvouhodinový sedánek k Howardu Sternovi. Během rozhovoru se dostali i k tématu údajného plagiátorství a Stern jí připomenul období singlu Born This Way (z předchozího stejnojmenného alba z r. 2011), za který byla Gaga v prvé řadě Madonninými fanoušky obviňována z vykradení Madonnina singlu z roku ’89 Express Yourself (z alba Like a Prayer). Lady Gaga toho času začali někteří nazývat „Madonna copycat“.

Na základě toho se řeč stočila na rivalitu mezi oběma dámami. Ví se také, že Madonna na svém posledním turné MDNA vrátila Lady Gaga úder a do své písně Express Yourself (kterou napsala v roce 1989!) zakomponovala právě její Born This Way. Pravda, v zápalu fandění na koncertu to možná ne všichni postřehli, ale vy se můžete mrknout na sestřih záznamu právě teď (Born This Way uslyšíte na začátku 3. minuty):

Lady Gaga na toto již dříve reagovala tak, že vše, co to pro ní znamenalo je, že Madonna Ciccone zpívala na stagi její píseň a to je jí 27 let! „Myslím, že je o to víc naštvaná, protože mě nerozčílilo, že mě nemá ráda.“ … „Protože je mi to jedno, že mě nemá ráda. Ne, je mi to fuk. To je takový nesmysl.“Madonna na MDNA Tour při Express Yourself

Přesto se stále všichni ptají stylem „Přebírá teď žezlo? Je to nová Madonna? Překoná ji nebo ne?“.

Gaga taky poznamenala, že nemá zájem o to přebírat její trůn. Doslova řekla: „I don’t want your fucking throne! No thanks! I have my own!“ (Nechci tvůj zku****ý trůn! Ne, díky! Mám svůj vlastní!)

V přiloženém videu jste si mohly všimnout, že Madonna po části s Born This Way plynule navázala na svoji píseň She’s Not Me, což mluví za vše. Dřív si z jejich rivality ještě dámy dokázaly udělat legraci (záznam Saturday Night Live z r. 2009), dnes už se spolu pravděpodobně moc vybavovat nebudou. Můžete se také podívat na reportáž od ABCNews, která mapuje rivalitu mezi těmito divami.