Mnoho z nás tohle jméno nikdy neslyšelo, což je velká škoda. Erika patří mezi jedny z nejslavnějších androgynních modelek, které se pohybují ve světě módy a její sláva začíná prudce růst.

Tato žena, která předvádí především mužskou módu, se narodila v roce 1990 kousek od Stockholmu. Hrávala nejraději fotbal a byla objevena hledačem talentů ve 14 letech na koncertu. Dala si delší dobu na přemýšlení, jestli nabídku přijmout nebo ne, nejdříve totiž chtěla vystudovat práva, což se jí povedlo.

Ve světových médiích se poprvé objevila v roce 2012, kdy pózovala s dalším androgynním modelem Andrejem Pejicem. Ten způsobil v roce 2011 velký poprask na molech s dámskou módou. Erika v současné době vystupuje nejčastěji jako mužský manekýn a stala se jednou z nejslavnějších „Tomboy“ modelek světa. Pracuje pro modelingovou agenturu Next Models v Los Angeles. Její fotografie můžeme najít v magazínech Vogue, V, Hair, Cover, Forward, Oyster nebo Muse.

Na svém twitteru a na jejím profilu na sociální síti Instagram se můžete téměř každý den obdivovat nové fotce, na které je Erika více či méně sexy, svůdná, nedostupná, více či méně muž… Na twitteru pak povzbuzuje všechny, které něco trápí nebo kteří si nejsou jisti sami sebou, zmiňuje se taky o obětech šikany. Její slova jsou plná odvahy, odhodlání a seběvědomí.

Malou pikantností je, že je velmi podobná herci Leonardu DiCaprio, čehož bylo využito při focení pro časopis Candy, kde ztvárnila herce jako mladého. Že by nový Romeo nebo snad Jack Dawson z Titanicu? :) Na internetu jsou ale k nalezení i fotky, kde se Erika stylizuje do idola minulého století, amerického herce Jamese Deana. A stylizace to rozhodně není falešná.

A pokud se ptáte na sexuální orientaci této modelky, podívejte se právě na fotky, které si dává na vlastní profil. Občas se tam totiž s nějakou slečnou mihne a to nejen v přátelském objetí… ;).

autor: Lenka Kyčerková