Mary Lambert na předávání cen MTV 2013Píseň Teenage Dirtbag od americké kapely Wheatus určitě znáte, i když se do českých rádií dostala už v roce 2000, stále se v éteru tu a tam objeví. Zpěvák Brendan B. Brown v ní zpívá velmi vysokým hlasem o nešťastné lásce z prostředí střední školy a pokud si dobře vzpomínáte na část zpívanou ženským hlasem, vězte, že i tuto část nazpíval sám zpěvák.

Kapela se už většího úspěchu nedočkala, i když vydala celkem 6 alb. K nám do Česka se dostal ještě další singl A Little Respect, k němuž fanoušci natočili malý příběh, který můžete omrknout na Youtube, skladba ale nezabodovala tolik jako Teenage Dirtbag.

Když tuhle píseň uslyšela poprvé zpěvačka Mary Lambert, kterou zase znáte díky písni Same Love, myslela si, že píseň je o lesbické lásce. Proč? Protože hlas zpěváka zněl tolik žensky a text byl věnován dívce, takže to vypadalo, že se žena vyznává ženě z nenaplněné lásky. Sama zpěvačka se na střední škole vyoutovala, když jí bylo 17  a podle svých slov byla ta píseň přímým odrazem toho, co ona prožívala.

Pro hudební magazín Billboard nahrála svoji vlastní verzi této skladby, mnohem pomalejší a intimnější nežli je trošku uvřeštěný originál.

Doufáme, že s námi rády zavzpomínáte i na původní skladbu a připomenete si ji ve videoklipu ve stylu filmů Prci Prci Prcičky, v hlavní roli s hvězdami těchto teenagerských komedií, smolařem Jasonem Biggsem a krásnou Menou Suvari.