Lesbické matky si většinou „pořizují“ děti pomocí umělého oplodnění, adopce nebo je mají z předchozích vztahů s mužským protějškem. V případě dvou Američanek z města New Orleans to bylo právě umělé oplodnění, které matkám přineslo pětinásobnou radost (a starost).

Liz a Nadia Harrisovy chtěly děti už po čtyřech měsících po svatbě, která se konala před pěti lety ve státě Connecticut. Ten byl třetím americkým státem, který rovné manželství povolil. Pět let snažení, 9 pokusů o umělé oplodnění, ale bez úspěchu. Pár se proto přestěhoval do New Orleans ve státě Lousianna, kde začal spolupracovat s odborníkem na plodnost. A zadařilo se.

Poslední pokus s dárcem spermatu ze státu Kalifornie vyšel a Nadia ke svému překvapení zjistila, že čeká rovnou paterčata. Byla připravená na to, že může jít o mnohočetné těhotenství, dvojčata a podobně, ale když se ukázalo, že to budou paterčata, byla v šoku. Představa, že budou mít pět dětí, ji děsila a nevěděla, jak to všechno zvládnout.

Prvotní šok ale vystřídalo těšení se na děti, která se v pořádku a zdravá narodila v říjnu tohoto roku. Šťastný pár přivítal na svět 4 chlapce a 1 holčičku a pojmenoval je Dawson, Maxwell, Micah, Joseph a Elizabeth. A jak matky vyřeší „pozici“ v rodině? Nadia, biologická matka, bude pro děti „mama“, zatímco Liz bude „mommy“, v překladu z angličtiny tedy máma a mamka.

Na reportáž o velké rodině se můžete podívat zde.

Nejde samozřejmě o první lesbický pár na světě, kterému by se narodila paterčata. Smutně bohužel dopadl případ z Austrálie, kde se pár po nějaké době rozešel, právě kvůli stresu z výchovy pěti dětí najednou. Více se můžete dočíst v angličtině např. na stránkách Daily Mail.