Zajímalo by vás, kdo ze slavných žen hlásících se otevřeně k homosexuální či bisexuální orientaci se v posledním roce vyoutoval, zasnoubil, vdal nebo naopak rozvedl? Prošly jsme články týkající se těchto událostí u nás na Queermagu a vy si tak s námi můžete zopakovat více či méně důležité události ze života celebrit.

Kdo se veřejně vyoutoval?

Odkazy na původní články najdete vždy pod jménem celebrity.

Ke$ha

Kesha

Americká zpěvačka přišla s coming outem jako první v roce 2013, když pro dívčí časopis Seventeen nafotila únorovou obálku a prohlásila, že má ráda jak muže tak ženy. Jako bisexuální se vyoutovala se slovy: „Miluji lidi. Není to o pohlaví. Jde o to, co vyzařuje z té osoby, se kterou jste.“

 

Jodie Foster

JodieHned začátkem roku se americká herečka Jodie Foster konečně oficiálně vyoutovala před celým světem. Ačkoliv to bylo obecně známo, herečka sama se předtím ke své homosexualitě veřejně nevyjadřovala. Jodie se po rozchodu s dlouholetou životní partnerkou Cydney Bernard, se kterou vychovávaly dva syny, dala dohromady s herečkou Alexandrou Hedison, kterou známe ze seriálu The L Word.

Charmaine Clarice Relucio Pempengco

Filipínská herečka a zpěvačka je známá díky seriálu Glee v roli Sunshine Corazon a také díky porotcování ve filipínské verzi soutěže X Factor. Její rodina bohužel její homosexualitu nepřijala nejlépe, coming outu však mladá umělkyně nelituje: „Jen jsem chtěla všem říct, že se cítím velmi svobodná – že mohu opustit domov, když vím, že nemusím nic skrývat. Miluji sama sebe, to je důvod, proč jsem byla schopna to udělat.“

Michelle Rodriguez

MichelleSexy rodačka z amerického Texasu, herečka Michelle Rodriguez, vždy přitahovala queer publikum – ve filmech ztvárňovala především drsňačky a neohrožené bojovnice nebo vojandy. Na podzim se přiznala ke svojí bisexualitě, kdy odhalila více ze své minulosti a potvrdila, že má zkušenosti s oběma pohlavími a nenechá se spoutat škatulkami. „Nechci mluvit o tom, co dělám se svou vagínou, proto to všechny zajímá. Nikdy jsem s nikým nešla po červeném koberci a tak se všichni diví. Navíc hraji hlavně butch holky, takže všichni předpokládají, že jsem lesba. A nejsou příliš daleko od pravdy. Byla jsem na obou stranách, dělám si, co chci.

Maria Bello

MariaNa závěr roku se přiznala i blonďatá americká herečka Maria Bello známá z filmů jako Machři, Děkujeme, že kouříte nebo Zmizení. Pro New York Times napsala esej o coming outu v moderní rodině, kde přiznala, že již několik let žije s přítelkyní, která pomáhá s výchovou jejího syna. Světová média se však nemohou dohodnout, jestli to z ní činí lesbu nebo bisexuálku.

 

Kdo si v roce 2013 navlékl na prsty společné prsteny? A kdo je naopak sundal?

beth a kristenSvatba roku: Beth Ditto a Kristen Ogata

Věčně provokující zpěvačka americké skupiny The Gossip, Beth Ditto, do toho praštila v červenci roku 2013, kdy si vzala svoji dlouholetou partnerku Kristen Ogata na Havaji, odkud Kristen pochází. Beth se vdávala bosky v šatech od Jeana Paula Gaultiera, Kristen pak v šortkách a polobotkách. Obřad byl novinářům bohužel utajen.

Zásnuby roku: Linda Perry a Sara Gilbert

Na jaře tohoto roku se zasnoubil hvězdný pár – zpěvačka Linda Perry (bývalá kapela 4 Non Blondes) a herečka a komička Sara Gilbert (Roseanne, Teorie velkého třesku). Žádost o ruku byla opravdu romantická, Linda pro Saru připravila překvapení během pikniku, do kterého zahrnula i jejich přátele a mnoho „náhodných“ hudebníků a piknikujících lidí. Datum svatby pár zatím nezveřejnil.

Jane a LaraRozvod roku: Jane Lynch a Lara Embry

Americká herečka Jane Lynch známá ze seriálů The L Word a Glee ohlásila na konci jara 2013, že se bude rozvádět se svojí ženou Larou Embry. Pár spolu vydržel jen tři roky, svatba proběhla po roční známosti roku 2010.