Možná že není gay: Jiný pohled na homosexualitu
Možná že není gay: Jiný pohled na homosexualitu

Server amazon.com jistě znáte, nakoupíte tam vše přes elektroniku až po knihy. A právě jedna z publikací se stala terčem samotného Amazonu. Jedná se o knihu od autorky Lindy Harvey notoricky známé z rádií, která zastávají postoj vyloženě proti gayům. Tato anti-LGBT vůdkyně nabádá rodiče dětí, aby ignorovali jejich homosexualitu a pomohli jim se s jejich orientací vypořádat, rozuměj pomohli jim žít hetero život.

V knize se tvrdí, že pomůže teenagerům realizovat jejich zářnou budoucnost bez ohledu na přitažlivost stejného pohlaví či doslova zmatení genderu. Za název „Maybe He’s Not Gay: Another View on Homosexuality„, čili „Možná že není gay: Jiný pohled na homosexualitu“ skryla autorka různé teorie. Například o coming outu Linda Harvey říká, že být kým jste, je podle mladých lidí nové občanské právo, následně zpochybňuje, zdali tato nová identita přináší slíbenou liberalizaci a klíč k novému životu.

 

„Má to nadzvednout břemeno tajemství – nebo začít jiný druh boje?“

Podle serveru Back2Stonewall.com byla kniha považována za nezodpovědnou a nebezpečnou a byla z Amazonu stažena. Linda Harvey je známá jako pravicová vědátorka a v prvé řadě hlava organizace, která hájí boj proti LGBT sdružením. Na druhou stranu Amazonu byly kladeny otázky týkající se této publikace a objevila se informace, že o stažení knihy z Amazonu zažádalo samo nakladatelství.

Linda Harvey, autorka knihy
Linda Harvey, autorka knihy

Přinášíme ještě něco málo z názorů paní Harvey:
„LGBTI menšina nejsou lidé a americké právní předpisy by jim neměly poskytovat rovnou ochranu.
„Neexistuje důkaz, že tu kdy bylo něco jako gay, lesba či bisexuální nebo transsexuální dítě, náctiletý nebo člověk.“
(Ano, čtete dobře.)

Harvey a její hnutí Mission America bylo Americkou organizací za občanská práva a The Southern Poverty Law Center označeno za aktivní anti-gay nenávistnou skupinu.