Lily Tomlin a Jane WagnerHerečka Lily Tomlin (75) a její partnerka Jane Wagner (78), scénáristka, producentka a režisérka, se po 42 letech společného soužití ve vztahu rozhodly říct si své „ano“. Lily prý nikdy dříve nepřemýšlela o tom, že by pro ni kdy mohla existovat možnost si svoji partnerku vzít. Teď, když jsou od června 2013 v Kalifornii stejnopohlavní sňatky legální, nebylo o čem přemýšlet.

A že se to rozkřiklo až teď, týden po Novém roce? Do světa vypustila informaci Liz Smith, jedna z hlavních chicagských pisatelek bulváru, která se s novomanželkami přátelí a svět se to dozvěděl vlastně až při její rekapitulaci oslav Silvestra, kdy nezapomněla zmínit, že její dobré kamarádky se toho večera vzaly.

Novomanželkám rozhodně nikdo nemůže zazlívat, že se unáhlily. :) A sňatek není úplným překvapením, už v srpnu loňského roku se Lily zmínila, že s Jane o svatbě přemýšlí a vtipkovala:

„Nemusíte se opravdu brát, ale manželství je tak hrozně hezké.“ „Každý, koho znám a oženil se, říká, že je to skutečně jiné. Jsou z toho velmi velmi nadšení,“ řekla.
„Žádné prstýnky, žádné svatební šaty,“ dodala. „Možná, že budeme oblečené jako slepice.“

Lily a Jane spolu napsaly šest televizních komediálních speciálů, ve kterých Lily vystupovala. Také napsaly a produkovaly album Edith Ann: And That’s the Truth a další dvě alba, všechna byla nominovaná na Grammy.

Nezáleží na tom, jestli Lily Tomlin znáte z komediálních pořadů, nebo jestli znáte tvorbu Jane Wagner. Hlavní je, že jsou tyto dvě ženy krásným příkladem lesbického páru, společně spolu prochází životem a podařilo se jim jejich vztah po tolika letech zpečetit a stále jim to stálo za to.