V noci ze včerejška na dnešek se konal 56. ročník udílení cen Grammy a byl fantastický! Ve Staples Center v Los Angeles se po roce sešly nejdůležitější tváře hudebního průmyslu, aby byly svědky předávání prestižních hudebních cen. V čem byly ty letošní výjimečné?

Same Love na Grammy Awards 2014
zleva: Macklemore, Mary Lambert, Madonna, Ryan Lewis a Queen Latifah

Píseň Same Love, na které se podíleli Macklemore & Ryan Lewis spolu s Mary Lambert a byla jedním z největších hitů roku 2013, obdržela  nominaci na píseň roku; album The Heist, na ktérém vyšla, bylo nominované na Nejlepší album a vyhrálo v kategorii Nejlepší rapové album a autoři Macklemore & Ryan Lewis vyhráli v kategorii Nejlepší nový objev. Pro úspěšnost Same Love tak nechybělo na galavečeru živé vystoupení, které uvedla letošní moderátorka Grammy, americká herečka Queen Latifah. Nemohlo se zapomenout také na samotnou královnu popu Madonnu, která se na Grammy objevila naposledy v roce 2006 se svým hitem Hung Up a protože Madonna sama je velkou zastánkyní práv LGBT komunity, přišel znovu její čas promluvit, respektive zazpívat.

Ale zpět k Same Love! Již název prozrazuje, že se jedná o píseň s LGBT tématikou, a u videoklipu nejedna z vás zatlačí slzu. Překvapením večera byl hromadný svatební obřad 33 párů různých pohlaví, které si během ceremonie při písni Same Love vyměnily prstýnky a zpečetily tak svoji celoživotní lásku. Madonna navázala na Same Love svým hitem Open Your Heart a potom spolu s Mary Lambert dozpívaly Same Love. Slzy tekly na pódiu i v hledišti a ve Staples Center se za ohromného potlesku ocitlo 33 novomanželských párů, které společně odešly ruku v ruce.

Jak by se vám líbilo říci ano své vyvolené během takovéto gigantické akce? Uronily byste slzičku? :)

Letošní udílení cen bylo prostě jiné a inovativní, vzpomeňme snad vystoupení a ocenění za celoživotní přínos Beatlesáků Paula McCartneyho a Ringo Starra, vítězství Novozélanďanky Lorde nebo triumf franouzských Daft Punk. Vystoupení Beoyncé nebo P!nk pak nedosáhlo vůbec takového pozlátka jako dříve vyjmenované kousky. Natožpak Katy Perry, která se stále nachází v kategorii „hvězdiček“, ale pořád to bylo lepší, než kdyby byla mezi oceněnými Rihanna nebo Miley Cyrus (ano, zcela subjektivní názor většiny redakce, klidně se do nás pusťte :) ).

Na další videa z předávání cen se můžete podívat níže.

Pharrell Williams, Stevie Wonder, Nile Rodgers a Daft Punk

Mladičká Lorde