Gigi a Sean
Gigi a Sean

Že cesta coming outu nebývá lehká, že přijetí rodiny i okolí naráží na překážky nebo že se setkáváme s homofoby, to se všeobecně ví a nějak jsme se s tím už smířili, i když každý do jiné míry. Ale jak se musí cítit dcera, jejíž otec je za její „vyléčení“ z homosexuality ochoten zaplatit nemalou sumu peněz, se neodvažujeme dohadovat. Řeč je o Cecil Chao-cche Cchungovi, extrémně bohatém honkongském realitním magnátovi, o němž jsme vám již psali.

Cecil Chao-cche Cchung se nehodlal smířit s lesbickou orientací své dcery. Nestačilo mu, že v roce 2012 nabídl obří věno (půl miliardy honkongských dolarů) tomu, kdo „přivede jeho dceru k rozumu“, a přilákal tak 20 tisíc zájemců o zbohatnutí. Přestože se to ani jednomu z nich nepodařilo a Gigi si ještě v témže roce vzala ve Francii svou dlouholetou partnerku Sean Eav za ženu, přišel v lednu s dvojnásobnou částko pro muže, který si ji vezme a bude s ní mít dítě – v přepočtu 2,6 miliard korun. Sňatek Gigi a Sean pro něj není překážkou, nepovažuje ho totiž za právoplatný. A proč učinil takovou nabídku právě teď? Protože Gigi nechala svému sňatku požehnat. Pro malajský deník Nanyang Siang Pau magnát řekl, že „v jejím věku ještě není pozdě na změnu názoru„, tudíž  je stále možné mít dceru dle svých představ.

To si Gigi naštěstí pro nás nemyslí a upřímně to napsala svému otci v otevřeném dopise otištěném v deníku South China Morning Post. Originál si můžete přečíst zde, my jsme vybraly nejdůležitější pasáže.

Milý tatínku,
myslím, že je správný čas, abychom si upřímně pohovořili. Jsi jedním z duševně nejbystřejších, nejenergetičtějších, nejzpůsobnějších a nejtvrději pracujících lidí na světě, které jsem kdy poznala. … Moc tě miluji a myslím, že mohu mluvit i za své bratry, když řeknu, že k tobě chováme nejvyšší možný respekt, jako k otci i jako k podnikateli. … Jako tvá dcera nechci nic jiného, než abys byl šťastný. Ale pokud jde o vztahy, tvá očekávání a má realita, to, kdo jsem, jsou neslučitelné.

Víš, že jsem měla v minulosti i mužské milence a byly to šťastné, ale krátkodobé vztahy. Byla jsem dočasně šťastná, veselá z něčeho nového, z pozornosti, zájmu někoho, kdo je fyzicky silnější. Vždy to ale trvalo krátce, protože jsem rychle ztratila trpělivost a necítila jsem se pak v jejich přítomnosti dobře. … Zlomila jsem několik srdcí, srdce dobrých, poctivých a milujících mužů, a je mi líto, že to tak muselo být. Ale se Sean, se ženou, je to jiné. Cítím se příjemně a jsem spokojená se svým životem. Vím, že je pro tebe těžké pochopit, jak mě může přitahovat žena. Myslím, že to nedokážu vysvětlit. Prostě se to stane, klidně a zlehka, a i po tolika letech se stále vzájemně moc milujeme.

Myslím, že si vzájemně nepotřebujeme schvalovat své milostné vztahy a jsem si jistá, že tvé vztahy jsou také opravdu fantastické. Nicméně, mám ráda svou partnerku Sean, která dělá dobrou práci, pečuje o mě,… Je nedílnou součástí mého života a já jsem díky ní lepším člověkem.

Nežádám po tobě, abyste byli nejlepší přátelé, ale znamenalo by pro mě nejvíc na světě, kdybys z ní prostě nebyl tak pohoršený a zacházel s ní jako s normální, důstojnou lidskou bytostí. Chápu, že je pro tebe těžké pochopit, natož přijmout, tuto pravdu.

Je mi líto, že si myslíš, že jsem v lesbickém vztahu jenom proto, že by byl v Hong Kongu nedostatek dobrých, vhodných mužů. Existuje spousta dobrých mužů, ale ne pro mě.

Přeji ti štěstí.

Tvá dcera Gigi.

Na to její otec reagoval ve čtvrtek 30. ledna 2014 ve vysílání CNN stažením miliardové nabídky. Řekl, že „Její soukromý život je její. Nezáleží na tom, zda jsem to přijal či nikoliv. Pokud je to její volba, pak jen pro ni,“ a neodpustil si dodat, že Sean se nikdy nestane součástí rodiny.