Znáte to. Jedete hromadným dopravním prostředkem, stojíte ve frontě v obchodě nebo ji prostě někde jen tak potkáte. Je krásná a sexy, zaujme vás na první pohled, ale gaydar nic nehlásí a vy přemejšlíte, jestli byste u ní měly šanci. Jestli ji vůbec někdy napadlo, že svět není jen černobílej a partner nemusí být nutně opačnýho pohlaví. A dumáte a mezitím vám dotyčná pláchne. Jaký by to asi bylo, kdyby měla na tašce duhovou placku nebo v uších duhový náušnice? No jasně, proč se vůbec ptám.

Dneska to bude o duhovejch předmětech, kterýma dáváme veřejnosti na odiv, že asi nevěříme, že každou princeznu může přivýst k orgasmu jenom švarnej princ. Nemluvím teď o teplejch svátcích jako je Pride nebo různý večerní pobavení v klubech a podobně. Mám na mysli takovej ten každodenní život, do kterýho vpašováváme tyhle „cejchy“, aby okolí, alespoň to zasvěcený, vědělo, jak to s náma je. A neříkám, že každej s plackou je nutně někdo z LGBT komunity, v dnešní době existujou i uvědomělý chytrý lidi, který se takhle jen snaží vyjádřit svou podporu těm, na jejichž práva se furt zapomíná. Onehdá jsem na jednom rádoby intelektuálským bazárku natrefila na moc hezkou slečnu, která měla na krku náhrdelník z pastelek, srovnanejch podle barevné škály duhy. Samozřejmě jsem jí to pochválila, ale vypadlo z ní pak cosi tak čistě heterosexuálního, že jsem to vzdala. Ne každej totiž tuší, že duha má prostě ještě další význam, tak důležitej pro některý lidi…

Holky na pride s duhovými předměty

Značkujete se? Nosíte duhový přívěšky, náramky, prstýnky, duhový číro? Já sama maximálně tak když jdu právě na nějakou party nebo na Pride. Permanentně mám dvě duhový placky připnutý na jedné ošuntělé tašce, kterou si brávám na výlety, takže to mě pokaždý, když tu tašku vytáhnu ze skříně, docela překvapí, páč na to vždy a znova zapomenu. K narozeninám jsem dostala od kamarádky duhový náušnice vlastní výroby, bohužel použila nějaký hloupý lepidlo a naposledy se mi jedna z náušnic rozpadla v ruce. Tak dík no. Kdysi dávno jsem si přes internet koupila tričko, neduhový, ale s L motivem a dá se v něm tak akorát spát – klasickej obrovskej pánskej střih, i když možná některým butch dámám by slušel nebo by se v něm minimálně cítily pohodlně.

Pojďme se podívat na reálný věci, který si u nás v Česku můžete koupit, abyste se označkovaly. Můžete koupit vyloženej kýč, kterej estéta nezaujme, zato je duhovej až hanba, nebo vybrat něco decentního a mířit na dejme tomu „náročnější publikum“. A nemusí to bejt nutně duhový, postačí třeba znak samice, teda pardon, ženy.

Není to až tak dávno, co jsem v jednom podniku vybírala místo na sezení a volno bylo jen u jednoho stolu, kde seděly dvě holky. Obě zády, ale něco mi říkalo, že budou obě lesby jak poleno, snad podle střihu účesu a shrbenosti (holky, nehrbte se!). No a co myslíte. Byly to lesby, teda minimálně ta, co měla na krku pověšený duhový trsátko. Dobrej nápad, vypadalo to hezky, akorát bych řekla, že z té holky ta touha po ženskejch tak čišela, že snad ani značkování nebylo potřeba.

Takže konkrétně. Co jo a co ne? Začínáme přívěškama na krk, když už jsem zmínila to trsátko (jinak to byla pěkná slečna, slint). Co říkám na jednotlivý kousky se dozvíte při najetí na obrázek nebo když vlezete do galerie. Ty první jsou vždycky ty lepší :).

Náramky – to je docela chytrej tah – zaujme-li tu druhou váš náramek, už asi u pohledu na vaši pacenku zůstane. Pokud jste štědře obdařeny (čtěte máte hezký a dlouhý prsty), možná nezůstane jen u pohledu a odvede si vás domů. Každopádně je to jasný, holky s dlouhýma prstama hezkým náramkem mají větší šanci, takže bacha na to, jakej vyberete.

Mě by teda asi nažhavil hned ten první náramek, ale dala bych asi stejně přednost něčemu decentnějšímu a ne prvoplánově okatýmu. Mně se bohužel můj koženej duhovej náramek rozbil, ale nemám to srdce ho vyhodit, tak se na něho občas smutně chodím dívat a vzpomínám na mladický léta, kdy jsem s ním brázdila gay bary. Jóó to byly časy…

A co opasky?

Ne každej samozřejmě nosí velký gatě, takže někdo prostě pásky vůbec nenosí a dost možná ani gatě, naopak stejně jako já doufá, že se do módy zase vrátí devadesátkový minisukně a bude moct ukázat nohy, případně na zem neustále upouštět drobný předměty, aby je mohl s nenápadným pohledem vzhůru z tý země lovit. Že, přiznejte se, prasačky. Která z vás se na ulici neotočí za tepající krásou, co?

Navíc pásek, celej duhovej, už je hodně vidět a třeba do práce se úplně nehodí (kdežto malýho přívěšku si nikdo nemusí všimnout nebo ho pochopit). Zase ale taky záleží na tom, jak moc ten pásek ukazujete. Ty tam jsou naštěstí doby bokovejch kalhot, kdy každé pindě lezly na povrch madla lásky a bylo to prej sexy. Zpátky k duhovejm páskům – na party nebo na lov, proč ne. Akorát prosím zase zvažte, co je ještě vkusný a co už je kolotočářskej výkřik o pomoc. Pride je Pride, na tu si nosme, co chceme, akorát dodávám, že jak se vymódíme na tenhle pochod, ovlivní mainstreamovou hetero společnost, která si pak bude pamatovat, že ti „gejové a lesby nemaj vkus a nosej samý barevný hrůzy“. Stará okřídlená pravda – kdo chce kam, pomozme mu tam, že.

Pro tenhle článek jsem zneužila zboží z obchodu Queershop.cz a protože nemůžu furt jen chválit, doufám, že tam snad nebudou moc naštvaný, že nedoporučím mladejm lesbickejm židovkám tu duhovou Davidovu hvězdu (furt tomu nerozumim!) nebo korálky, co vypadaj jako od mladší ségry (o hodně mladší). Mají i další věci, jako oblečení a módní doplňky (trička, tašky, peněženky, tkaničky, šály nebo ponožky), tak i knížky, starý časopisy nebo věci vyloženě do průvodu (vlajku by měl mít doma povinně každej). Ohledně knížek se mrkněte na recenze naší knihomolky Luce, ať víte, co číst a co ne.

A jako kompenzaci těm, co trpěly u čtení tohohle trapnýho článku, vám přinášíme ve spolupráci s Queershop.cz slevu na zboží z jejich obchodu. A kolik? Prvních 10 z vás dostane 20% slevu na nákup nad 500 kč, vybrat si  můžete co chcete a stačí při objednávce zadat slevovej kód queermag01. Tak to je docela dobrý, ne? Takhle před Valentýnem, to se můžete docela i blejsknout. No a já si jdu objednat nějakou tu duhovou zbytečnost, ať mě hoLky poznaj, když nemám tu vyholenou hlavu ani kostkovanou košili. A nebo si koupím psa, když už tam mají i duhový věci pro zvířata. Hm, proč ne.