Zveme vás na anglické divadlo!

O co se jedná? Britské divadelní uskupení Blood Love and Rhetoric bude ve dnech 8. a 9. února vystupovat s mezinárodně proslavenou hrou Art od autorky jménem Yasmina Reza v pražském divadle Alfred ve dvoře.

Autoři představení touto cestou zvou naše čtenáře na komedii, ve které budou mít hlavní úlohu LGBT postavy, a rádi by oslovili naši komunitu a měli v hledišti v prvé řadě právě nás. Pro Blood Love and Rhetoric, kteří fungují od roku 2009, je toto druhá hra s LGBT tématem. Konkrétně s představením Art vyjdou na divadelní prkna počtvrté.

Blood Love and Rhetoric Theatre - ArtA o čem Art je?

Hra využívá diskusi o současném umění jako pozadí k hlubšímu zkoumání přátelství a gay a lesbických vztahů, kdy se spor nad bílým obrazem stane katalyzátorem, díky němuž si dva nejlepší přátelé uvědomí, co k sobě cítí.
„Vždy jsem toužila vidět vztahy, jako jsou ty moje, prezentované na jevišti, a doposud jsem to nezažila. Jsem šťastná, že se nám prostřednictvím této hry podařilo dostat na jeviště lesbické postavy. Doufám, že naše publikum v tom uvidí jejich vlastní problémy a objevy, “ řekla herečka a producentka Beathe Linde.

Lístky se dají zarezervovat pouze online a to na stránkách www.blrtheatre.com, anebo zakoupit přímo před představením. Ceny se pohybují takto: 200 Kč za jednotlivý vstup, 150 Kč pro studenty a skupiny o pěti lidech a více.

V sobotu 8. února se hraje ve 20:00 a v neděli 9. února v 16:00. Divadlo Alfred ve dvoře najdete na adrese Františka Křížka 36, Praha 7.

Nesmíme zapomenout dodat, že představení bude v anglickém jazyce. Beathe Linde z Blood Love and Rhetoric přislíbila, že se budou nadále snažit pokračovat v prezentování LGBT her, ačkoli s lesbickými postavami jich není mnoho. Přijdete se podívat?