Otevřete si google. Je jedno, kterou jazykovou mutaci zvolíte. Uvidíte to stejné na adresách končíčích .com, .cz, .co.uk nebo i .ru.

Dnešní doodle, jak se nazývá logo zobrazující se nad polem pro vyhledávání, je věnován zimní olympiádě v Soči, která tímto dnem začíná. Přes něj se prokliknete na stránku s vyhledáváním informací k Olympijské chartě, jejíž citaci najdete také pod každým vyhledávacím polem.

Google Doodle

V češtině uvidíte tento překlad:

Provozování sportu je lidským právem. Každý jednotlivec musí mít možnost provozovat sport bez jakékoli diskriminace a v olympijském duchu, jenž vyžaduje vzájemné porozumění v duchu přátelství, solidarity a fair-play.“ – převzato společností Google z Olympijské charty

Doodle je proveden v duhových barvách a každé z písmen zobrazuje jeden druh sportu, ve kterém budou zástupci mnoha zemí světa soupeřit o olympijské medaile.

Rusko kritizovala za schválení antigay zákona většina západních světových médií, postavili se proti němu i politici a slavné osobnosti a jak vidíme, takovou diskriminaci neuznává ani společnost Google. My v redakci zatlačujeme slzičku a děkujeme. Takovou odvahu jsme totiž nečekaly.

Články týkající se situace v Rusku a zimní olympiády v Soči najdete zde.