Tisková zpráva

Druhý ročník plesu (nejen) pro homosexuály v Brně

Již v pátek 28. února 2014 se v brněnském Kulturním centru Babylon znovu uskuteční Queer Ball s podtitulem První LGBT hetero-friendly ples (LGBT = zkratka označující lesby, gaye, bisexuály a transgender osoby). Ples, či spíše bál, navazuje na úspěšný první ročník, kterého se zúčastnilo okolo 400 lidí. Hlavním lákadlem bálu, jehož letošní motiv je Heaven & Hell, je nejenom jedinečná možnost pro lesby, gaye, bisexuály, transsexuály a jejich přátele zatančit si spolu bez ostychu z reakcí ostatních a užít si večer plný zábavy, ale také slavná moderátorka a spousta zajímavých vystoupení.

Queer Ball 2014 - Heaven and hell

Stejně jako loni nebude chybět kapela Na šikmé ploše, která se svým širokým výběrem hudebních stylů, od rockpopu, přes latinskoamerické rytmy, funk, soul až po taneční a jazzové standardy zahraje k poslechu a hlavně k tanci živě v bohatém nástrojovém obsazení. Účastníci tak mohou využít velký sál a jeho přilehlé prostory, kde se nejeden Brňan učil tančit, a to od 19:00, kdy se prostory otevírají.

Večerem, jehož cílem je také oživit brněnskou Queer scénu, bude provázet herečka, moderátorka a tanečnice Anife Vyskočilová. Naváže tak na zábavný a příjemný výstup Ester Kočičkové, která s úspěchem moderovala loňský ročník. V průběhu večera se hosté mohou těšit také na vystoupení profesionálního tanečního gay páru, perské tance nebo světelnou lightshow v atmosféře potemnělého sálu. Nebude chybět ani tradiční soutěž o ceny.

„Nejvíce si lidé pochvalují možnost vyrazit na formální akci, vytáhnout po letech šaty a obleky, prostě se ‚Hodit do gala‘. Takové akce pro naši komunitu chybí nejen v Brně, ale po celé republice. Ve ‚svém‘ prostředí se navíc účastníci cítí dobře a ani lidé s většinovou sexuální orientací se nemusí bát přijít – jsme hetero-friendly,“ pokračuje s úsměvem Marek Christ.

Rezervace vstupenek probíhá na webu www.queerball.cz a nově si zde letos mohou účastníci zakoupit také speciální kalendář vytvořený k příležitosti druhého ročníku.