Je to tady! Další ročník Miss Freedom Night se neúprosně blíží a finalistky této soutěže krásy už budou nejspíš jako na trní. Která z nich se stane Miss Freedom Night 2014? Která si získá sympatie poroty a která nejvíce zaujme čtenářky na internetu? Pojďte se společně s námi podívat, kdo se letos o korunku získá?

Na finálovém večeru se představí 7 dívek, akce se uskuteční jako už tradičně v pražském PM clubu  21. března 2014. Finalistky tak mají ještě nějaký ten čas na přípravu, ať už budou trénovat promenádu v plážovém oblečení nebo pilovat svoji volnou disciplínu. Věkové rozestupy mezi soutěžícími jsou až 13 let – nejmladší finalistce je 19 let, zatímco nejstarší má 32 let a většina dívek bydlí v Praze (a co ta Morava, holky?!). Zeptaly jsme se jich za vás, co je na dívkách podle nich nejzajímavější, co by chtěly vyhrát a nebo jaké by to bylo, kdyby se mezi finalistkami České Miss objevil někdo z LGBT komunity. Do odpovědí nebylo po gramatické ani pravopisné stránce redakcí nijak zasahováno.

Otázky:
1. Máš nějaký vzor v LGBT nebo LGBT friendly oblasti, na který bys chtěla upozornit čtenářky Queermagu?
2. Jaké šance by podle tebe měla vyoutovaná LGBT žena v soutěži Česká Miss (nebo v soutěži světového formátu)?
3. Pověz nám, v čem spočívá tvoje kouzlo a čím bys ráda porotu oslnila?
4. Víš, jaké ceny vyhraje vítězka Miss Freedom Night? A co by sis naopak ty přála v soutěži vyhrát?
5. Chodíš na Freedom Night? Pakliže ano, podařilo se ti seznámit se zde s nějakou dívkou nebo jsi tu třeba poznala svoji lásku?

 

Jennifer, 21 let, Březová u Sokolova

Jennifer, 211. jako hudební vzor mám tegan and sara pak whitney mixter a jedna slečna na youtube je muj velikej vzor hrozně inspirativní. Jenna Anne nebo Lesbian answers má dva účty
2. Já bych řekla, že by měla šanci stejně velkou jako ostatní
3. Vím co chci a jdu si za tím a je mi jedno c si říkají ostatní. Cílevědomost možná charisma. Vtipnost heh
4. ještě jsem to vubec nestudovala ty ceny. Ja kdybych si mohla vybrat tak bych chtěla nabitou kartu do student agency at můžu jezdit do prahy pořád
5. Kvuli usa jsem byla jen dvakrát, a s někým speciálním jsem se neseznámila. Ještě.

 

 

Kačenka, 32 let, Praha

Kačenka, 321. Obdivuju vsechny, kteri jsou schopni bojovat za svou vec a obetovat svuj cas a energii, aby lidem otevreli oci.
2. To opravdu nemam tuseni. Porad mam pocit ze vic nez vyoutovany muz :(
3. Jsem opravdova a nepretvaruju se.
4. Slysela jsem, ze zabavne veci. Poukazy na pradlo, ponozky…. a hlavne celorocni vstup na Freedom Night :)
Ja bych si prala vyhrat slecnu :)
5. Na Freedom Night nechodim, ale to se ted zmeni. Chtela bych z toho udelat pravidlo a party pravidelne navstevovat.

 

Martina, 23 let, Praha

Martina, 231. Já nikdy moc na vzory apod. nebyla. Takže v týhle oblasti asi moc inspirace nepředám..
2. Myslim, že v Miss světového formátu by sexuální orientace nesehrála roli.. V Česku dost možná ano, hlavně v momentě, kdy hlasují lidi, myslím, že u nás by to tak trochu (víc) snížit šanci na výhru určitě mohlo..
3. Moje kouzlo? Doufám, že mi o něm povíte samy, až se uvidíme, já se na to samé totiž snažím přijít už nějaký ten pátek, prý ale nějaké je..
A čím oslnit? Tak silné slovo bych asi nepoužila, ale možná se to podaří volnou disciplínou, kterou (pokud dobře pamatuji) ještě nikdo nepředvedl.. :)
4. Upřímně mě zaujaly hlavně roční vstupy na freedom zdarma (a to i bez korunky), tuším, že pro vítězku je pak ve hře něco od značky Police a od Queershopu, nebo tak nějak, nejvíc mě ale asi láká prostě ten zážitek.. Takže „vytoužená“ výhra je jasná. Nejlepší odměna bude (doufám) – prostě ten večer sám o sobě.
5. Chodím, ráda.. Slečen jsem poznala víc, než dost, ale lásku? Nejsem si úplně jistá, jestli se ráda brodí v alkoholu.. nebo alespoň já jí tam ještě nenašla :))

 

Míša, 19 let, Praha

Míša, 191. Nemám. Ale pokaždé, když někdo známý (ať už hetero nebo ne) veřejně vystoupí a vyjádří podporu naší menšině, mám radost. Třeba Lucy Lawless.
2. To by mne samotnou zajímalo. Myslím si, že hodně Čechů stále trpí předsudky a asi bude ještě nějaký ten čas trvat, než se staneme plně tolerující společností. Ale to snad ani nejde, bohužel.
3. Mým cílem rozhodně není oslňovat, spíš si ten večer užít. Ale občas zaujmu tím, že by do mě nikdo neřekl, že jsem na holky.
4. Přiznám se, že ceny jsem tolik nezkoumala, ale slyšela jsem něco o značkovém prádle a jídle, tak to by se mi líbilo.
5. Čas od času, když je nálada a peníze, tak s partou na Freedomku vyrazíme. Jedna z věcí, co na takových akcích mám ráda, je právě to, že člověk vždycky odchází bohatší o pár nových ‚kamarádů‘. :)

 

Monny, 24 let, Praha

Monny, 241. Nemám vyloženě žádný vzor v LGBT komunitě, ale obdivuji naši bývalou tenistku Martinu Navrátilovou, že neměla problém se „vyoutovat“ před celým světem, a bojuje za práva gayů a lesbiček již spoustu let.
2. Netroufám si na tuto otázku odpovědět, vzhledem k tomu, že dnešní společnost má stále ještě jisté předsudky vůči nám lesbám.
3. Mé kouzlo je v tom, že jsem obyčejná.
4. Ceny pro mě jsou překvapením. A co bych si přála? Třeba něco do mé BDSM sbírky :-)
5. Na Freedom Night z osobních důvodů nechodím.

 

 

Monika, 23 let, Praha

Monika N., 231. Vzor vyloženě nemám. Ale když se nad tím tak zamyslím, tak je pro mě vzorem každý, kdo se dokáže vyoutovat.
2. Podle mého názoru by taková slečna/žena neměla moc velkou šanci na úspěch v soutěži Česká Miss. Lidé v ČR se na lesby i gaye stále dost často dívají „skrz prsty“ a odsuzují nás. Jinak ve světovém formátu by měla vyoutovaná žena asi větší šanci. Ovšem pokud bych se vžila do kůže ženy, která by reálně uvažovala o korunce České miss, radši bych se označovala za hetero….:)
3. Jsem kouzelná celá! :) Porota by mohla ocenit můj smysl pro humor, věčný optimismus a doufám, že i volná disciplína zabere.
4. O cenách jsem slyšela ale přesně nevím. Nejdu do této soutěže hlavně kvůli cenám. Chci se pobavit, rozesmát ostatní a dokázat si, že na to prostě mám. :) Jinak bych si přála něco barevného a využitelného do budoucna. :D
5. Na Freedom Night chodím, ale nejsem pravidelný návštěvník. Lásku jsem zde nepotkala, ale získala jsem hodně kamarádek. A za to jsem moc ráda! :)

 

Peli, 19 let, Říčany

Lenka (Peli), 191. Sama nevím, na koho bych měla upozorňovat. Spousta lidí o tom má přehled větší jak já.. Ale ja osobně obdivuju Ellen s jejím smyslem pro humor, protože mě vždy rozesměje).
2. Každá slečna má šanci, pokud je hezká a má charisma, bez ohledu na orientaci. Ale vždy se najde někdo, kdo by pindal, že by to neměla vyhrát holka, která má ráda holky.. A to jak v ČR, tak ve světě.
3. Kouzlo? Tak tohle je těžké.. Ale dost slečen mi tvrdí, že mám okouzlující oči a úsměv. Sama to posoudit nemohu, tak dělám, že jim věřím . A s tím oslněním, záleží na porotě, jestli bude mít stejný smysl pro humor jako já
4. O ceny mi nejde. Jde mi o to se bavit a bavit ostatní. A přála bych si vyhrát světový mír.
5. Ano, chodím. Dřív pravidelně, ale teď se určitě jednou za dva měsíce alespoň ukážu.

 

Pokud jste si po prohlédnutí fotek finalistek nebyly jisté, které budete fandit, odpovědi na námi položené otázky vám určitě v rozhodování pomůžou. ;) A pokud se zúčastníte soutěžního večera v PM clubu, nezapomeňte dát své favoritce hlas při volbě Miss sympatie, kterou zvolí samy divačky. A aby toho nebylo málo, letos poprvé máte možnost hlasovat online také pro svou Miss Facebook. Hlasujte pro tu nejhezčí!

Miss Freedom Night - Miss Facebook

Jste zvědavé, jak letošní ročník dopadne a které dívky si odnesou hodnotné ceny, mezi které patří např. hodinky, voucher na prádlo Calvin Klein, roční volný vstup na Freedom Night, redbullová lod či dárky od Rainbow Shopu a mnoho dalších? Pak na viděnou 21. března v PM clubu na ulici Trojická 10 v Praze. A pozor! DJ Henriette pro vás nachystala také jedno překvapení – v porotě zasednou mimo jiné Mirka a Pavlína z reality show VyVolení. Svoji účast můžete potvrdit na facebookové stránce události.

Nevzpomínáte si už, jak to dopadlo loni? Připomeňte si minulý ročník v našem reportu. Bude letošní vítězka krásnější než Klára?