Katherine HeiglPopulární americká herečka Katherine Heigl (*1978) se svému publiku představí v nové roli, poprvé jako lesbicky orientovaná žena. Film se jmenuje Jenny’s wedding, tedy Jennyina svatba a půjde o nezávislý snímek režírovaný režisérkou Mary Agnes Donoghue. Ta sice spíše píše filmové scénáře, ale nutno poznamenat, že pro takové herecké hvězdy jako Cate Blanchett, Michelle Pfeifer, Bette Midler nebo Goldie Hawn. V jejích 70 letech půjde o  teprve druhou režisérskou zkušenost, takže výsledek může být všelijaký.

Je přitom otázka, jestli Katherine takovou roli a takový film potřebuje, aby se dostala zpátky na vrchol, na který se po několika neúspěšných filmech nemůže vrátit. Po seriálech Rosewell a Chirurgové (v anglickém originále Grey’s Anatomy) se vrhla především na romantické komedie, které mají v podstatě velmi podobný příběh a vyjídají samy sebe. Katherine je většinou nucená nějakým způsobem spolupracovat s mužem, který je jí krajně nesympatický (což platí i naopak) a posléze zjistí, že od nenávisti či pohrdání je jen krůček k zalíbení/lásce/sexu.

Příklad takových filmů? 27 šatů (s Jamesem Marsdenem), Chceš mě, chci tě (s Gerardem Butlerem), Pod jednou střechou (s Joshem Duhamelem) nebo nevydařený pokus o akční komedii Slečna nebezpečná (s Jasonem O’Marou).

Jestli vám poslední jména herců už nic neříkají, není divu – Katherine už je dostatečně „profláklá“ na to, aby měla takový herecký protějšek, který ji nebude zastiňovat (jak se to povedlo Gerardovi Butlerovi). Takže se vymyslí oddechová komedie s velmi jednoduchou zápletkou a předem jasným koncem, obsadí se do ní komediantka Katherine a je vystaráno. Jenomže co když Katherine vymění protivné krasavce za ženu? A co když její vyvolenou bude Alexis Bledel, známá především jako Rory Gilmore ze seriálu Gilmorova děvčata?

Ano, teď to zní asi trošku jako scifi, hlavně po tak kritickém úvodu. Bude nejspíš záležet na tom, jestli půjde víc o drama nebo o komedii. Film pojednává o tom, jak se Jenny rozhodne konečně vyoutovat před svojí rodinou, když jim oznámí, že se bude vdávat a že si bere ženu, kterou její blízcí považovali za pouhou spolubydlící. Rodiče, kterým se obrátí svět vzhůru nohama, si zahrají Tom Wilkinson a Linda Emond, Jennyinu sestru pak především seriálová herečka Grace Gummer.

Katherine hlavní děj filmu popsala takto: „Film je opravdu hlavně o její cestě a o její rodině a o odhalení téhle části sama sebe, kterou Jenny tak dlouho skrývala.“

Tvůrci snímku se rozhodli sehnat finance částečně pomocí projektu Indiegogo, kde se prostředky vybírají z řad drobných podporovatelů.  Vybrat potřebné peníze se zvládlo ještě před stanoveným termínem 28. března 2014. Film už je nyní v postprodukci, takže peníze půjdou hlavně na obraz, hudbu a zvuk. K projektu na Indiegogo se vztahuje i video níže, kde Katherine a Mary Agnes film představují a kde uvidíte i střihy z natáčení filmu. Ještě dodáme, že Katherine je šťastně vdaná za hudebníka Joshe Kelleyho a mají spolu dvě adoptované děti.