Christian JessenBizarní novinka ze světa hudby! Chcete-li se vyléčit z homosexuality, hlavně neposlouchejte britskou zpěvačku Adele.

Ačkoliv ono vlastně nejde jen o muziku. Britský lékař Christian Jessen, gay, přišel s nápadem dobrovolně podstoupit terapie nabízené konkurencí, pomocí kterých se dá údajně homosexualita vyléčit. K nápadu ho přivedla skutečnost, že také jeho kliniku navštěvují pacienti, kteří ho prosí o léčbu a dali by za to půl království (bez prince). Tak si řekl proč sám nevyzkoušet to, co trh nabízí, a na základě toho teď americká televizní stanice Channel 4 bude vysílat dokumentární pořad Cure Me, I’m Gay (doslova Vylečte mě, jsem gay), který bude sledovat peripetie Dr. Jessena, které zažíval s léčiteli, lékaři či psychology.

Při jedné ze svých návštěv v Texasu poznal lékaře, který nabízel léčbu založenou na tom, že se ve svém životě vzdáte všeho, co má na vaši orientaci negativní vliv, čili co podporuje vaši homosexualitu. Jessenovi vyhodil cédéčko Adele se slovy: „Adele je v gay komunitě velmi populární. Musíte poslouchat křesťanskou hudbu.“ Co má ale dělat těch dalších 26 milionů lidí, kteří si zakoupili její album? Snad se jim z toho nezapalují lýtka a nežene je to do gay baru. Běžný teplý konzument pop music by pak měl vyházet celou svou sbírku počínaje Madonnou, Lady Gaga, P!nk, Scissor Sisters, Kylie Minogue a znalec by řekl, že i Britney Spears, až po alba George Michaela a mnoha, mnoha dalších interpretů, na které tento článek nestačí.

Ch. JessenJiní „lékaři“ nehledí ani tak na hudbu, jako spíš na potřebu se modlit a homosexualitu tak vlastně ze svého života odmodlit (vážně, měli byste chuť jít po takové hodince do gay clubu?), jindy prý pomáhá hypnóza, v minulosti lidé sázeli na terapii elektrošoky.

Tohle byl jen takový rychlý náhled na to, co bude diváky v novém pořadu čekat. A proč se do toho Jessen pustil? Podle jeho slov: „Je to homofobie, kterou je potřeba eliminovat – ne homosexualita.“ Sám byl při školení terčem homofobních komentářů ze strany lékařů a bylo potřeba, aby někdo s podobným pořadem přišel. Zároveň měl Jessen velké štěstí, že byl tento koncept schválen.

První díl pořadu Cure Me, I’m Gay bude Channel 4 vysílat dnes 18.3. ve 22 hodin místního času. A pro zajímavost, není to poprvé, co se Jessen objeví na televizních obrazovkách, v roce 2008 vystupoval v dokumentu Embarrassing Bodies.