Herečka Ellen page se po svém nedávném vyoutování (čtěte zde) nebojí držet jazyk za zuby. Kdo sleduje její Twitter, počte si v záplavě milých příspěvků a fotek, ovšem tweet z 22.3. reaguje na slova jednoho nejmenovaného pastora, který se ji zřejmě snažil zachránit slovem božím a nabídnout pomocnou ruku, než se propadne do horoucíh pekel, protože je lesba.

Doslova napsala: „Pastorovi, který mi napsal – Být gay není moje přesvědčení. Má duše nebojuje a nechci kolem sebe mít ruce nebeského otce. Ruce dívky? Ano.“

Zpráva sklidila mraky reakcí, ve kterých jí fanoušci projevují respekt, drží pěsti a stojí při ní a šířili její zprávu dál. Naopak úsměvnější stránkou jejího Twitteru je otevřené flirtování s americkou herečkou jménem Kate Mara, která je jednou z těch, které Ellen po coming outu podporují a možná ne jen statusy na internetu. Jak vidíte, herečky jen neposílají statusy, ale vídají se osobně.

A co vlastně Ellen v poslední době podniká? Její coming out zaplnil světová média a psalo se o něm snad všude. Následující dva tři týdny se zpětně na rozličných blozích rozebíralo, proč se nevyoutovala už dřív a proč jsme si my, prostí lidé, nevšimli toho, co jsme měli celou dobu před očima. Začalo se spekulovat o tom, jestli Ellen někoho má a co to bude znamenat pro její kariéru a zdali bude nadále dostávat role tak trošku jiných a nekonvenčních postav, které v minulosti ztvárnila.

Kromě toho, že se 2.3. zúčastnila oscarové Vanity Fair Oscar Party, kde předstoupila na červeném koberci před objektivy fotografů v perfektně padnoucím obleku, chystá tato Kanaďanka nový fiLm! Takhle jí to slušelo…

Ellen Page na Vanity Fair Oscar Party

Ale teď k filmu! Ellen se objeví v hlavní roli po boku půvabné Julianne Moore v připravovaném snímku Freeheld a nejedná se o jen tak ledajaký film! Julianne Moore ztvární postavu policejní vyšetřovatelky Laurel Hester, kterou postihne nevyléčitelná nemoc a její partnerka Stacie Andree (Ellen Page) je nucena vyhlásit válku úřadům, které jí odmítnou poskytnout dávky na péči o přítelkyni, na které má partner ze zákona nárok. Laurelin parťák Dane Wells je zprvu její orientací zaskočený, ale zůstane na její straně a bude tím hlavním, kdo za práva jejich páru bude bojovat. Role Dane Wellsa zatím nebyla obsazena.

Julianne Moore a Ellen Page

Film byl inspirován a natočen podle stejnojmenného dokumentu z roku 2007, který mapoval skutečné události a v témže roce získal Oskara za Nejlepší krátký dokument. Možná se ptáte, proč filmaři spárovali herečky různých generací, velký věkový rozdíl je však na místě – partnerky Laurel a Stacie od sebe dělilo 19 let. Pro Julianne Moore toto nebude její první film s homosexuální tématikou, lesbu si zahrála už v Děcka jsou v pohodě (The Kids Are All Right) z roku 2010. Další filmy, kde se „otřela“ o gay tematiku jsou například Single Man, Divoká krása, Hodiny či Pokušení.

My přejeme Ellen klid od rozzlobených pastorů, pohodu v osobním a partnerském životě a až budeme znát více o chystaném filmu, informace najdete kde jinde než na Queermag.cz.