Danso KeyZačátkem roku jsme vám v rozhovoru představily italsko-německou queer kapelu Danso Key, kterou tvoří tři mladé hudebnice. V té době sháněly na stránce Indiegogo.com finance pro videoklip k písni Polyamorous God a dobrou zprávou je, že se jim to povedlo a videoklip je teď k vidění na youtube.com.

Režie se ujmula italská režisérka Laura Bispuri a v klipu se prolínají dvě části – hraná část se třemi herečkami a záznam z koncertu, kde je hezky vidět, jak do toho holky naživo „řežou“ – hlavně bubenice Elisa. Klip otevírá trošku netradiční téma lesbické lásky žen v pokročilém věku a zároveň ukazuje paralelu ke třem mladým slečnám a ptá se, jak budou možná jednou vypadat a žít ony.

Text písně pojednává o polyamorii, tedy stavu, kdy se může člověk zamilovat do více lidí najednou. Zpěvačka a kytaristka Eli přiznala, že všechny jejich texty vychází z osobních zkušeností a v tomto případě byly osobní prožiky hodně bolestné.

Kapela se vrátila nedávno z tour po Rakousku a Švýcarsku a na další koncerty se chystá až na podzim. V září a říjnu pojedou na šňůru s vídeňskou kapelou Petra und der Wolf a v plánu je dostat se z Vídně do Berlína a cestou to vzít třeba právě přes Českou republiku.  A jinak Petra und der Wolf je také dámská skupina o třech členkách, která s nimi už na tour byla… Tak jak to vlastně je s tou mnoholáskou?!

Třeba by mohly být Queer Noises s Danso Key? :)