Americká zpěvačka, frontwomanka kapely Blondie a v 70. a 80. letech miliony teenagerů obdivovaná žena Debbie Harry (68) se v rozhovoru svěřila, že mezi její partnery v ložnici nepatřili pouze muži, ale i něžné, smyslnější pohlaví.

Kapela Blondie, která se sjednotila v roce ’74, vydává letos své desáté studiové album Ghosts of Download a v rámci jeho propagace si Debbie odskočila na nejedno interview. Ačkoliv Deborah udržovala s jejich kytaristou Chrisem Steinem šestnáctiletý vztah (rozešli se v 80. letech, ale dále spolupracovali), nebála se přiznat, že někdy v jejím objetí skončily také ženy. Přestože nejdelší vztahy prý udržovala vždy s muži, zpěvačka, která je aktuálně k mání, si nechává do budoucna dveře otevřené a říká: „Nevím, jestli mám nějaké zvláštní požadavky. Jen někoho milého, kdo má dobrý smysl pro humor a miluje sex. Co víc si můžu přát?“ … „Řekněme, že ženy jsou smyslnější.“

Debbie se také zmínila o odmítnutí pozvání na olympijské hry v Soči, kde mohla kapela vystoupit. „Proč dělat velkou věc z naší vlastní volby nebo z přirozeného instinktu? Vypadá to barbarsky a hloupě.“

Zároveň se postavila za idoly dnešní doby, kterými jsou třeba Rihanna a Miley Cyrus, a které jsou stejně jako dřív Debbie kritizovány za příliš lascivní vystoupení.

„Kritizovali mě za to, že jsem neskrývala svoji sexualitu, což bylo ve srovnání s tím, co se děje teď, velmi nevinné.“ … „Myslím, že jsou oprávněné dělat to, co cítí, nebo co si myslí, že je pro ně dobré. A myslím si, že vypadají dobře. Zdá se, že je to standard dnešní doby,“ řekla na interview při návstěvě Německa.

Debbie Harry je sice osmašedesát, je ale obdivuhodné, v jaké je formě. Prožila si toho mnoho, ráda by prý také napsala své paměti a přiblížila fanouškům, jaké pro ni bylo zažívat slávu, když byla kapela na naprostém vrcholu. Debbie se nikdy nevdala a nemá děti. V neposlední řadě je velkou zastánkyní práv homosexuálů a rovného manželství.

Pojďme si na závěr připomenout některé z hitů Blondie.

Call Me (American Gigolo OST, 1980)

Maria (No Exit, 1999)

A co takhle live vystoupení s Fergie? Mno a pokud jste sledovali britský eL seriál Sugar Rush, určitě si moc dobře pamatujete chytlavou úvodní znělku s One Way Or Another. ;)