Aktualizace: Termín výletu byl přesunut na sobotu 31.5.

Kraj zalévaný sluncem, opředený vinicemi, naplněný přírodními krásami a skrz naskrz prošpikovaný vinnými sklepy. Země zaslíbená. Seznamte se s Pálavou. My jsme tuhle nádheru už projely na kole, zarelaxovaly jsme si na zdejším pohodovém Eurotrialogu, zdegustovaly zkapalněné hrozno při Králi vín a teď už se zase nemůžeme dočkat, až si tuhle báječnou krajinu prošlápneme od shora dolů výletním tempem. Pojďte s námi přivítat jaro do místa, kam přichází nejdříve!

sLez Grrls logoOstravská parta sLez Grrls srdečně zve všechny milovníky turistiky, přírodních krás a výletů na jarní přechod pálavských vrchů, který se uskuteční na Velikonoční neděli 20. dubna 2014. Zváni jsou samozřejmě nejen příznivci Queermagu, zástupci LGBT komunity, ale všichni pohodoví lidé, kteří mají chuť přivítat Velikonoce v přírodě.
Pokud sLez Grrls neznáte a chtěli byste se o nás dozvědět něco víc, navštivte naše stránky nebo se přidejte do skupiny na FB. Dozvíte se, že jsme prostě jen parta holek a žen z Ostravy, která se v různém počtu (ne)pravidelně schází na sportovních, zážitkových, hudebních a dalších volnočasových aktivitách. Jsme otevřená skupina a rádi uvítáme kohokoli s fajnym přístupem k životu :). Já, Luce, jsem dá se říct hlavní koordinátorkou, hybatelem a myslitelem většiny akcí, takže se neváhejte obrátit i přímo na mě, ať už tady v komentáři nebo na mailu.

Tradiční přechod Rozkvetlou Pálavou jsme přejaly od brněnského STUDu, který jej pravidelně pořádá už několikerý ročník. Shodou okolností jdou Brňané v sobotu před námi. My jsme ale nechtěli přetížit vlakové koridory a navíc máme raději komornější akce, takže jsme naši pálavskou premiéru naplánovali na neděli.

PálavaTrasa je dlouhá cca 18 km a vede od vlakového nádraží v Popicích po červené turistické značce přes nejkrásnější místa pálavských vrchů až do Mikulova. Cestou přejdeme vodní nádrž Nové Mlýny, vyšplháme na dvě malebné hradní zříceniny, zkoukneme několik vyhlídek, které nám otevřou nádherné výhledy do překrásného mikulovského kraje a když to půjde, spláchneme to někde na zahrádce Svijanama a zakousneme něčím dobrým.

Místo a čas společného srazu

Kdy: neděle 20. dubna 2014
Kde: vlakové nádraží Popice mezi 9:50 a 10:15 hod, vlakové nádraží Ostrava Svinov v 6:30 hod

Další informace zájemci najdou na webu sLez Grrls v tomto článku.

Doporučuju se ozvat na mail slezgrrls@gmail.com, pokud by se někdo chtěl přidat, ať už z důvodu zakoupení společné jízdenky nebo počkání na opozdilce nebo pozdější spoj v Popicích.

Myslím, že jsme docela příjemná a společenská parta a rádi přibereme kohokoliv stejně naladěného, ale pokud jste přece jen stydlivější nebo byste raději vyrazili sami, rozhodně to udělejte a tento článek berte jako inspiraci ;). Můžu se zaručit, že trip opravdu stojí za to.

Luce

Knihožrout. Volnočasová aktivistka. Audiobook lover. Pohybový maniak a nadšenec. Hudební narkomanka. Naivní snílek. Ostravská náplava. Amatérská grafička. CML sLez Grrls.