SaskiaKdo je Saskia de Brauw? Je to holandská modelka (*1981) pocházející z Amsterdamu, která začala svou kariéru v dětském věku a v 16 letech ji přerušila, aby se věnovala studiu umění. K modelingu se vrátila až v 29 letech, což se na první pohled zdá hodně pozdě na opětovný start kariéry. Evidentně jí však taková pauza prospěla, její androgynní vzhled a poutavé rysy v obličeji ji předurčily k raketovému úspěchu a Saskia se tak v roce 2011 objevila hned na dvou titulkách časopisu Vogue ve stejný měsíc.

Saskia má za sebou kampaně pro všechny velké značky, počínaje Givenchy, Versace, Chanel přes MaxMara, Loewe, Prada nebo Giorgio Armani. Pro kampaň Yves Saint Laurente jaro/léto 2013 nafotila také pánskou řadu oblečení. Profesně nezůstala pouze u modelingu, zúročuje totiž studia z Gerrit Rietveld Academie v Amsterdamu a tvoří vlastní instalace a věnuje se tvůrčímu psaní.

V loňském roce se její jméno dostalo do většího povědomí díky videoklipu Davida Bowieho The Stars (Are Out Tonight). Zde si zahrála „partnera“ androgynního modela Andreje Pejice a vytvořili tak spolu pár, který si tak trošku prohodil pohlaví. V některých záběrech klipu, kde čtyřlístek postav doplňuje jedinečná herečka Tilda Swinton, je pak Saskia stylizována jako samotný Bowie.

Saskia se také loni umístila na 2. místě na seznamu „Top 50 Models“ serveru models.com, kde ji porazila čokoládová Joan Smalls. A teď už vybíráme pár fotek, které dokazují, že i v 29 se dá s modelingem úspěšně začít.