Britská herečka, zpěvačka a režisérka Heather Peace v naší komunitě známá v prvé řadě jako Sam v eL seriálu Lip Service se začala opět více soustředit na hudební kariéru a chystá nové CD.

Heather Peace

V pořadí její druhé studiové album (předchůdcem bylo album Fairytales z roku 2012) vyjde 9. června a ponese název The Thin Line. Vůbec první ukázkou, kterou Heather vypustila do světa a která předvojem celého alba, je píseň Lily, která je k poslechu na youtube.

Avšak tím oficiálním prvním singlem popisovaným jako „oduševnělý, organický pop“ je píseň We Can Change, kterou si fanoušci užili live už na několika koncertech a od tohoto týdne je již také dostupná ve vysoké kvalitě na youtube. O We Can Change Heather řekla: „Je to má velká hymna. Je to plné zvuku rohů, funky basů a mých oblíbených doprovodných vokálů. Je věnována každému dítěti, které mi kdy psalo na sociálních sítích, aby mi řeklo, že je obětí šikany. V podstatě říká, ať přestaneme poukazovat na rozdíly a že můžeme skutečně změnit svět k lepšímu.“

Album The Thin Line produkoval James Lewis (v minulosti spolupracoval například se jmény jako Amy MacDonald nebo Natalia Imbruglia) a prý překypuje soundem 80. let, Motownem, svěžím popem a zároveň je poctou 60. létům. „Miluju Dusty Springfield,“ svěřila se Heather, „a od samého začátku jsme s Jamesem věděli, že chceme velké písně plné vášně a odvahy a s mnoha harmoniemi.“

Heather také prozradila, že hudba byla její první láskou od okamžiku, kdy začala zpívat v kostele a brala v pěti letech hodiny na piáno, avšak tentokrát je to prý poprvé, kdy se cítí být dostatečně sebejistá na to, aby si v herectví dala pauzu a věnovala se naplno hudbě.

Písně z nového alba máte možnost si poslechnout na kratším turné, které letos rozjede po Spojeném Království. A tím nejlepším a také nejteplejším místem, kde na zpěvačku natrefíte, bude letošní gay pride v Glasgow, která vypukne 19. července. Seznam UK koncertů najdete tady, a pokud náhodou budete v září ve Španělsku na Mallorce, Heather si tam odskočí na ELLA Festival 2014. Příležitostí je dost, jen si vybrat, kam na letní dovolenou!

Podepsané album si můžete předobjednat a novinky se dočíst na www.heatherpeace.com.