Shakira a RihannaTři turecké televizní stanice dostaly pokutu za vysílání videoklipu k písni Can’t Remember To Forget You, kterou spolu nazpívaly Shakira s Rihannou, píseň se objevila na letos vydaném desátém studiovém albu Shakiry s prostým názvem Shakira. Video je prý příliš otevřené a nabádá k homosexualitě.

Mediální orgány, které mají co mluvit do toho, co se bude v televizi vysílat, tvrdí, že dvě ženy ležící a hladící se na posteli, přestože zpívají, že pro toho muže udělají cokoli, jsou pro občany negativním příkladem. A že takový občan, který vlastně neví, na kterém břehu stojí, by se tak mohl nechat stáhnout k homosexualitě. A také, že by se toto chování mohlo stát vzorem pro mládež, která ještě sama neví, co chce. Rozhodnutí orgánů blokovat obsah tohoto typu bylo přijato na základě toho, že turečtí vysoce postavení psychologové, kteří mají hlavní slovo, tvrdí, že homosexualita je v rozporu s lidskou přirozeností. Jak málo stačí.

Za zmínku také stojí názor žurnalistky pro The Independent Harriet Williamson, která se na záležitost podívala zcela z jiného úhlu a zpěvačky odsoudila doslova za falešný lesbismus  se slovy „kde si (Shakira a Rihanna) stojí na poli LGBT práv?“.  Užitečnější by bylo, kdyby raději zpěvačky video využily k rozšíření povědomí o této problematice a obhájení LGBT práv ve své domovině na Barbadosu, odkud pochází Rihanna, a v Kolumbii, rodišti Shakiry. „Je to prázdná, cynická přehlídka dvou heterosexuálních žen.“

My teď pro jistotu předem varujeme všechny, kteří ještě neví, jak to sami mají, a přikládáme ke zhlédnutí video s holkama. Jak samy zpívají, nejsou schopné toho muže opustit a my jim to věříme.