Od té doby co se Ellen Page vyoutovala, je mladá herečka mnohem klidnější, uvolnější a víc v pohodě. Shodila ze sebe stud a a strach z reakcí ostatních lidí a je v tomto ohledu svobodná. Během rozhovoru pro Ellen Show to prozradila své jmenovkyni, moderátorce Ellen DeGeneres.

Ellen DeGeneres zejména ocenila to, že herečka získala ke coming outu dostatečnou sebejistotu už ve věku 27 let, zatímco ona se svým přiznáním se veřejnosti čekala až do svých 39 let. Podle ní je skvělé, že může jít Ellen Page příkladem mladým LGBT lidem, kteří se coming outu bojí, jsou šikanováni nebo je jejich trápení vede až k sebevraždám. Sama herečka přiznala, že je to velká úleva, když se už nemusí přetvařovat a může například mluvit o svých bývalých přítelkyních, může si nosit co chce a nemusí se bát, že ji někdo přistihne při lži.

Během rozhovoru Ellen DeGeneres pustila také úryvek z řeči, kterou se Ellen Page vyoutovala během kampaně organizace Human Rights, k čemuž herečka dodala, že nikdy v životě nebyla tak nervózní jako v ten okamžik. Jejím největším strachem bylo, že dostane záchvat paniky, ale byla na to tak připravená a nabuzená, že to zvládla.

„Takže to byla kombinace tak velkého vzrušení, že jsem konečně na tom místě svého života, kdy jsem to schopná udělat. A jsem vděčná za ten moment a jsem vděčná i tobě (Ellen), protože ty jsi se vyoutovala v době, kdy to bylo mnohem těžší a děsivější.“

Ellen Page také prohlásila, že je teď opravdu spokojená a má svou orientaci ráda. Jak velkou váhu studu a viny nesla za to, že se nevyoutovala a že byla izolovaná od LGBT komunity, si uvědomila právě až po coming outu. Třeba pro vás bude tato mladá brunetka příkladem a její čin vám dodá kuráž k vlastnímu coming outu.