Miley Cyrus - Bangerz Tour 2014Je to jen pár týdnů, co Miley Cirkus Cyrus sdílela na Instagramu fotky s dýchacím přístrojem z nemocnice. Údajně ji přepadly potíže s alergií a byla nucena přerušit svoje právě probíhající světové turné Bangerz, na které vyjela ke svému stejnojmennému čtvrtému studiovému albu. Jak se ale zdá, dostává se zpátky do formy a fanoušci opět zbystřili.

Sledujete-li pěveckou soutěž Eurovize, pak víte, že v těchto dnech, konkrétně 6. a 8. května probíhá semifinále a 10.5. vypukne velké finále. Soutěž hostuje Kodaň, hlavní město Dánska, a na podporu, resp. reklamu probíhají v různých koutech světa párty VisitDenmark. Paří se 6., 9. a 10. května a to v těchto městech: Londýn, Oslo, Hamburk, Sydney, Washington, Stockholm, Miláno, Moskva. A právě ohledně Londýna prosákla informace, že Miley by se mohla po nemoci 9. května znovu postavit za mikrofon a zazpívat v gay klubu Heaven, bylo by to jedno z mála vystoupení od přerušení turné.

Loni o Londýnu prohlásila, že je to její neoblíbenější město na světě, protože si zamilovala místní gay scénu.

„Nejraději vystupuji v Londýně, protože jsem nikdy dřív v mém životě neviděla tolik gay lidí.“

„Když jedu do Londýna, je to přesně takové. Cítím, že jsou mnohem více otevření, mnohem víc než tady ve Spojených státech, kde se cítí uvězněni, kde je to jako ‚Můžu vůbec říct, že věřím v gay sňatky? Můžu říct, že mí nejoblíbenější fanoušci jsou gayové?‘ Mám svolení to říct, když je polovina Ameriky stále proti tomu?“

Ještě se podívejme blíže na samotnou Eurovizi. Soutěže se zúčastnilo 37 států, mezi kterými byly také Sestry Tolmachevy z Ruska, které diváci doslova vybučeli. Bohužel videa na Youtube mají začátek důmyslně ustřižený. Hlavními důvody pro nevoli diváků jsou aktuální ukrajinsko-ruská krize a především ruská homofobní právní úprava, která zakazuje projevovat jinou než heterosexuální orientaci veřejně.

Ze zajímavých zpěvaček, které by se mohly našim čtenářkám líbit, vybíráme jako první Makedonku Tijanu s jejím klipem k písničce To The Sky, nejenže Tijana vypadá jako šikovná paní ;), ale má také, jak naše redakce naznala, gay klip. Na koho myslíte, že pokukují polonazí naolejovaní vojáci s plynovými maskami na hlavě? Na dámské publikum? To asi ne…

Za shlédnutí stojí také německá dívčí kapela Elaiza:

A do třetice všeho teplého, pardon, dobrého, přichází na řadu Izraelka Mei Finegold se svým Same Heart, nutno dodat, že vypadá lépe než zpívá a tančí.