Ilene ChaikenKdo sledoval The L Word, jméno Ilene Chaiken si zajisté pamatuje. Ilene je scénáristka, režisérka a producentka a ve všech těchto oblastech se na „TLW“ podílela. Teď produkuje nový seriál a L tematice věnovala hned třetí epizodu. O co půjde?

Seriál Black Box o bipolární neuoroložce Catherine Black v hlavní roli s Kelly Reilly nás zavede do lékařského prostředí centra The Cube, ve kterém je Catherine ta nejlepší ve svém oboru a je to takový Dr. House bez hole a všudypřítomné mrzutosti. Nebo je prostě geniální blázen. Vyberte si. Jednu z vedlejších rolí ztvární herečka Laura Fraser jakožto švagrová Catherine a po boku hlavní představitelky si zahraje ve všech avizovaných 13 dílech první řady. Připomínáme, že Lauru Fraser znáte jako Cat z eL seriálu Lip Service nebo taktéž eL romkomu Nina’s Heavenly Delights.

A teď ke zmiňované třetí epizodě Black Box. Ta se jmenuje Who Are You? a vypráví příběh lesbického páru, který zažívá takzvanou postelovou smrt (anglicky lesbian bed death nebo prostě LBD) a stane se součástí výzkumného programu. Jak sama producentka Ilene Chaiken napsala na Twitteru, v The L Word toto téma prostor nedostalo, a tak je nadšená z toho, že se ho dotknou v Black Box.

Nicméně v Black Box bychom zřejmě neměli očekávat nějaké valné vysvětlení, proč k postelové smrti dochází nebo jak tomu zabránit. Zaprvé, internista, který se na výzkumu podílí, si postelovou smrt nejprve musí najít na Googlu. Zadruhé, podle toho, co se píše v recenzích, partnerský sexuální život se pacientkám náhle zlepší po tom, co se jedna z nich uhodí do hlavy při lyžování. Sice svoji ženu nepoznává, zato si pak sex s amnézií konečně užívá v domění, že sdílí lože s krásnou neznámou, kterou má za podvodnici, zatím co ta její opravdová žena na ni někde čeká a oplakává ji. Nemluvě o tom (takže zatřetí), že příběh tohoto manželského páru se odehrává spíše na pozadí dalších dějových linek.

Kritiky jsou všelijaké, všechny se ale přiklánějí k tomu, že seriál asi žádnou televizní cenu nedostane a rekordy ve sledovanosti lámat nebude. Pravdou zůstává, že většinou první díly nasazují vyšší laťku a potom postupně upadají, ale třeba to v případě doktorky Catherine Box bude právě naopak.