Něco mi na ní nehrálo už od začátku. Byla mi extrémně nesympatická, připadala mi jako arogantní namyšlená kráva a hlavně byla protivná v každé roli, ve které jsem ji viděla. Naštěstí jsem filmy s touhle kanadskou princeznou nijak nevymetala, takže jsem jich viděla celkem asi 5. A teď je z ní celej svět připos..nej, protože se v únoru vyoutovala jako lesba a je jí všude plno. Teda ne tolik jako Ivetky, ale musíme vidět i za hranice našeho malýho státečku a neomezovat se jen na tuzemskej bulvár. Takže Ellen Page.

Co vám mám povídat, jasně že jsem ráda, že se vyoutovala a že je teďka na naší straně a všichni jsou vydření, protože jak může bejt taková hezká mladá holka lesba a jak je možný, že vyhrála Oscara? To bych byla hodně ujetá, kdybych na ni nadávala, navíc když teď může jít příkladem všem mladejm nerozhodnejm, co se bojí svýmu okolí říct, jak to cítí a že asi úplně nečekají na toho prince na bílým koni a nechtějí se oženit se šikovnou hospodyňkou a že pro ně prostě opačný pohlaví přitažlivý není. To tady teď ale rozebírat nebudeme. Mou averzi vůči Ellen teď necháme chvilku stranou a mrkneme se na její šatník a styl, kterej už stejně pěkně dlouho naznačoval, jak to s ní asi bude a většina lidí dělala, jakože to nevidí. Nejvtipnější mi pak zpětně přišel tenhle článek, kterej řeší, jak se má LGBT komunita vyrovnat s tím, že Ellen je hetero. Ha ha ha.

Do Ellen se opírali jak její teplí fanoušci, kteří po ní sobecky chtěli, aby se vyoutovala, tak i ti, kteří nikdy nevěřili, že by se jí mohlo něco tak ohavnýho, jako je hebounký, voňavoučký ženský tělo, pfuj, líbit. Teplí fanoušci žadonili o coming out, hetero fanoušci ji zase bránili tím, že prostě jen nosí tomboy oblečení a nemá to nic společnýho s tím, koho má v posteli. Sama primadóna se k tomu nepřekvapivě nevyjádřila a nechala se akorát slyšet, že to nebude komentovat, páč by o ní pak někdo řekl, že má homofobní kecy. No jasně, to dává smysl. Ellen se na druhou stranu nikdy za svůj styl nestyděla a hrdě se hlásila k tomboy oblečení. A podle fotek, co se rozvalujou na internetu, je to jasný. Prohrábla jsem archiv a vylovila starší fotky z jejího rádoby heteráckýho období, kdy dokonce i chodila s jedním chlapcem, co se ním potkala na place.

Ellen nám občas stojí trošku nakřivo, co? :-D

A jestli si myslíte, že Ellen nenosila kostkovaný košile, tak to jste teda sakra vedle. Ale je jasný, že kostkovaná košile lesbu nedělá, prostě to berme tak, že je to jenom nějaká naše úchylka, u které si nedáme a nedáme říct :-D. Kostkovaný košile se musí umět nosit a je vidět, že s věkem to Ellen začíná vychytávat a už to není taková katastrofa, jako když s něma začínala. Konkrétně poslední model v téhle galerii je z roku 2013 a vypadá to k světu.

Jenomže Ellen se umí oblíct i docela hezky, když jde o nějakou větší událost, dneska už teda asi povalí na lesbovlně, když už konečně může a pojede si dál svoje kalhoty a košile nebo halenky s dlouhým rukávem. Ale párkrát se vyšvihla a dorazila v šatech, třeba na premiéru filmu Inception, kde si zahrála s Leonardem DiCapriem a Marion Cottilard a byla víceméně ještě snesitelná nebo během propagace filmu Vyfič!, kde ji režírovala Drew Barrymore a romanci s ošklivým jehňátkem v podání Landona Pigga jí prostě nemohl nikdo uvěřit. S věkem přibývalo sebevědomí, takže šaty vyměnila za sako, košili a vázanku během premiéry filmu Do Říma s láskou, ten režíroval Woody Allen a Ellen zde ztvárnila rozmazlenou kačenu, co by si zasloužila pár facek.

Jak jde pěkně vidět, základem jsou tmavý barvy, ležérnost a uvolněnost. Ellen se většinou necpe do ničeho, v čem by se úplně necítila a když už to musí bejt ženský šaty, tak aspoň takový, ve kterejch se nebude extra předvádět a zároveň v nich bude šik. Ale zvlášť teď po coming outu můžeme očekávat, že jí bude u zadní části těla, co si kdo o jejích outfitech říká a víc se bude oblíkat sama podle sebe a raději volit kalhoty a společenskou halenku nebo košili, než upnutý šatičky, ve kterejch to stejně tak nějak nebude ona. Proti mé vůli se mi líbí její skromnost a to, že má pár oblíbenejch doplňků, který najdeme na spoustě fotek z různé doby – černobílej šáteček, červenobílý kecky nebo vysoká kšiltovka, která tak nějak dodá člověku osobitej styl, i když tím vlastně může zakrývat jebáka na čele nebo hodně špatnej účes.

Ellen asi nebude mít doma tři šatny a 50 párů bot, ale nejspíš by to ani nevyužila. Jestli má stylistu nebo to vybírá sama, to jsem se nedozvěděla, ale je otázkou, jak na její coming out zareagujou módní časopisy a jestli si všimnou i jinýho stylu než dobrý den kozy ven, co zahrnuje deseticentimetrový podpatky a rudou rtěnku. Ellen je drobná, hubená s nedmoucím se výstřihem a přesto se umí nosit. A takovejch ženskejch běhají po světě miliony. Tak proč by nemohla tentokrát na obálce Elle nebo Vogue být lesba, co má svůj styl?

A na závěr trocha škodolibosti – kdo by se nezasmál dětské nevinnosti? No jo, vyžívám se v tom.