Scarlette FeverA Little Respect od kapely Erasure má cover oslavující první stejnopohlavní sňatky uzavřené letos v Anglii a Walesu.

Scarlette Fever, britská rodačka (*1981) a hudebnice přezpívala hit z roku 1988 A Little Respect. Pro Scarlette to není první angažování se v podpoře LGBT práv, vystoupila například na několika gay prides ve Spojeném království anebo spolupracovala s online LGBT magazínem Polari, kterému se mimo jiné svěřila, jak je bláznivě šťastná s přítelkyní v krásném partnerském vztahu.

Originál od Erasure:

„Zdá se, že slovo ‚volba‘ se v debatách na téma stejného pohlaví objevuje pořád. Jedinou ‚volbou‘, kterou my v LGBT komunitě máme, je přijetí nebo odmítnutí, štěstí nebo stud nebo smutek. Většina z nás si by si ‚nevybralo‘ být jiné. Rozhodně to není špacír po žluté cihlové cestě s Dorotkou (pozn. redakce: odkaz na Čaroděje ze země Oz) …nebo alespoň ne vždycky! … Mně osobně trvalo roky přejít ten zmatek a pátrání po své duši, abych přijala sama sebe, ale neplatí to snad pro nás všechny?“

A proč právě Erasure? Třeba proto, že frontman kapely Andy Bell nikdy neskrýval, že je gay a už v 80. letech se stal gay ikonou, a samozřejmě text k písni A Little Respect mluví za vše. Připomeňme si pár velkých hitů, které nazpívali a které se lehce dostanou pod kůži: Blue Savannah, Sometimes nebo Love To Hate You.

A teď verze A Little Respect od Scarlette:

Více o zpěvačce se dočtete na oficiálním webu www.scarlettefever.co.uk.