Prezident USA Barack Obama vyhlásil měsíc červen měsícem hrdosti, YouTube.com na to zareagoval oslavou LGBT sportovců ve své kampani #ProudToPlay.

Kampaň nabádá uživatele Youtube k tomu, aby sdíleli svá vlastní videa, ve kterých se podělí se světem o názor, co právě pro ně znamená obrat „Proud to Play“.

K těm, kteří chtějí sdílet své poselství, se připojili sportovci z řad leseb a gayů, jako třeba basketbalistka Brittney Griner, fotbalista Robbie Rogers, basketbalista John Amaechi a zápasník Darren Young.

Youtube

V tiskové zprávě kampaně stojí:

Oceňujeme odvahu a otevřenost sportovců na všech úrovních, kteří se vyoutovali, a obdivujeme jejich spoluhráče, přátele, rodiny a příznivce, kteří dokazují, že nezáleží na tom, kým jste nebo koho milujete – na čem záleží je, že projevíte největší úsilí. Stojíme za naší komunitou přesvědčeni, že mládež potřebuje mít všude stejné možnosti růst a hnát se za svými sny a vášněmi, na hřišti nebo mimo něj…

Sport spojuje lidi s rozdílnou minulostí a umožňuje nám spolu sdílet své nadšení, a YouTube sdílí ducha spojujícího různorodé komunity. Na oslavu blížícího se Světového poháru v Brazílii a pride měsíce vzdáváme čest LGBT sportovcům, jejich příznivcům a stejně tak tvůrcům YouTube, kteří se postavili za diverzitu ve sportu i všude jinde – všem, kteří pomáhají vytvořit otevřené hřiště se stejnými podmínkami pro každého.

Inspirováni loňským #ProudToLove jsme pojmenovali tento cíl #ProudToPlay.

Přidejte se k diskuzi nahráním videa a řekněte nám, co #ProudToPlay znamená pro vás. Během pride měsíce bude Logo (naše mateřská společnost) sdílet sbírku videí věnující se LGBT komunitě a sportu na kanále YouTube Spotlite.

A teď video: