Ryland
Ryland

Jak bojovat proti homofobii a neporozumění většinové společnosti? Třeba natočit video o svém příběhu a ukázat tak světu, že život není černobílý.

Manželé Jeff a Hillary Whittingtonovi v roce 2007 zjistili, že čekají miminko. Měla se jim narodit holčička, která také zanedlouho přišla na svět, pojmenovali ji Ryland. Okolo jejích prvních narozenin rodiče zjistili, že Ryland trpí vadou sluchu a neslyší. Po společném boji se ale dívenka naučila mluvit a používat naslouchátko. Rodiče si mysleli, že toto bylo nejtěžší období, jakým si s dcerou mohli projít. Ryland pro ně ale měla ještě jedno překvapení.

Sotva se dcera naučila mluvit, jedna z prvních slov, která vykřikla, byla „I’m a boy!“ („Jsem chlapec!“). Když začala dívenka mít svůj vlastní rozum, začala preferovat klučičí oblečení a odmítala vše holčičí.

Někteří tvrdili, že je to jen fáze, kterou si prochází, avšak tohle nebyla fráze, naopak situace nabývala na intenzitě. Ryland se ptala, proč ji tak Bůh stvořil, malovala se na obrázcích jako chlapec a řekla: „Až moje rodina zemře, ostříhám si vlasy a budu moct být klukem.“

Dívenka už ve svých čtyřech pěti letech věděla, že je někým jiným, a rodiče, kteří strávili veškerý čas hledáním pomoci, se smířili s tím, že je transgender. Po tom, co se dočetli hrozivé statistiky, že 41 % transgender lidí spáchá sebevraždu z důvodu nepřijetí společností, se rozhodli, že udělají vše, co je v jejich silách pro to, aby Ryland žila šťastný život. A to znamenalo přijmout ji se vším všudy.

rodina Ryland
rodina Ryland (vlevo)

Ostříhali jí vlasy nakrátko, jak si přála, začali o ní mluvit v mužském rodě, změnili jí pokojíček na klučičí a také vysvětlili všem svým známým, co se v jejich rodině děje, aby tuto změnu také akceptovali. O některé přátele, jak už to tak bývá, přišli, a jiní, kterým na nich opravdu záleželo, zůstali a pomohli.

Rodiče Ryland teď už ví, že dítě si uvědomuje svůj gender již mezi 3. a 5. rokem života. Genderová identita jejich dcery nebyla ovlivněna výchovou, životním stylem ani vlivy okolního prostředí. Ryland se tak narodila. Jeff a Hillary Whittingtonovi teď šíří světem tuto zprávu a doufají, že jejich příběh bude vyslyšen a svět se tak stane o něco víc milující a akceptující Ryland a celou LGBT komunitu, a že lidé budou moci žít své skutečné životy.