V sobotu 28. června 2014, v den konání London’s Pride parade, zveřejnil britský list TheGuardian seznam stovky nejvlivnějších lidí z řad LGBT komunity – World Pride Power List 2014. Letos poprvé je navíc seznam doplněn o 10 jedinců, kteří se postavili za práva LGBT lidí, i když sami nejsou součástí naší komunity. V době, kdy zůstává homosexualita ilegální v 80 zemích světa, můžeme považovat tento seznam za oslavu toho, co jsme již v boji za rovnost dokázali, a inspiraci k tomu, co ještě můžeme udělat.

World Pride Power List
World Pride Power List

Na prvním místě se umístila trans herečka a moderátorka Laverne Cox známá především díky roli Sophie Burset v seriálu Orange Is the New Black. Cox byla oceněna jako jedna z nejznámějších a nejúspěšnějších trans žen v populární kultuře. Bohužel se nemohla účastnit slavnostního ceremoniálu, ale svým fanouškům zanechala video vzkaz, v němž jim vzkázala: „Doufám, že se můžete vzájemně milovat ještě víc bez ohledu na to, kdo jste, nebo jak se identifikujete.“ Cox má za sebou velmi úspěšný začátek roku, v dubnu byla poctěna, když získala cenu GLAAD a 9. 6. 2014 se objevila na obálce amerického týdeníku Time (což je velká senzace, neboť to bylo poprvé, kdy se na obalu „Timesů“ objevila trans osoba).

Cox se narodila v Alabamě, v nejstarším městě země – Mobile. Má jednoho bratra, dvojče. V pouhých  jedenácti letech se pokusila o sebevraždu. Cox je vedle své herecké kariéry známá také jako soutěžící v první sérii I Want to Work for Diddy, nebo díky účinkování v reality show TRANSform Me na kanálu VH1. Zahrála si i v několika televizních pořadech a filmech: Law and Order: SVU (Zákon a pořádek), Bored to Death (Znuděný k smrti) a Musical Chairs. Pokud bychom ji měly popsat se vším všudy, musíme dodat, že je mimo jiné televizní producentkou a obhájkyní LGBTQ práv.

Také na dalších příčkách se objevila velmi známá a sympatická jména. Druhé místo patří komičce a televizní moderátorce Ellen DeGeneres a pomyslnou bronzovou medaili získal skokan do vody Tom Daley. Z top desítky ještě vybíráme herce Sira Iana McKellena, který obsadil pátou příčku a zpěváka Eltona Johna, jenž se usadil na devátém schůdku.

Do Top10 „rovných spojenců“ se dostali například americký prezident Barack Obama, politik David Cameron nebo zpěvačka Lady Gaga.