Alison GoldfrappJe tomu už rok, co vyšlo poslední album britského dua Goldfrapp, které již po řadu let vytváří kvalitní elektronickou hudbu, toto poslední CD se jmenuje Tales Of Us. Tento měsíc bylo uveřejněno páté a nejspíš také poslední video, které tak uzavírá příběh celého alba.

Režie všech videoklipů se ujala přítelkyně zpěvačky Alison Goldfrapp Lisa Gunning (údajně jsou spolu již od roku 2007) a my se společně podíváme na poslední pátý videoklip, který vypráví po předchozích různě genderově zaměřených krátkých filmech příběh dvou dívek. Dívek, které se jednoho letního dne potkaly na pláži – klip Stranger v hlavní roli s irskou herečkou Laurou Donnelly (pozor, tato krasavice se mihla taky v seriálu Sugar Rush po boku hlavní hrdinky ;)). Počkejte si na překvapivý konec…

Všechna videa z Tales Of Us jsou natočena ve velmi podobném duchu, všechna jsou černobílá, snivá a nostalgická. Stranger je ale výjimečné video, které nám ukazuje homosexuála – lesbu jako predátorku, která si uloví dívku jako svoji oběť. Po letech pak svůdnice vzpomíná na stejném místě na to, co se událo toho dne, když byla ještě mladá, a na krku jí visí snubní prstýnek oběti.

Ve videu Stranger si stejně jako např. v Annabel zahrála Alison jen mini roli, což však materiálu nijak neubírá na kvalitě a naopak možná i zdůrazňuje, co se nám autorka snaží sdělit.

Pro fanoušky uvádíme, že 30. června vyjde digitálně deluxe edice Tales Of Us spolu se všemi pěti videoklipy a audio záznamem z nedávného vystoupení kapely v Air Studios v Londýně. A pokud chcete vidět Goldfrapp naživo, máte možnost již v sobotu 12. července, kdy o půlnoci vystoupí na Orange Stage slovenského festivalu Pohoda.

Goldfrapp na Queermag.cz
kanál na youtube