To Russia With LoveV ruském Soči se během posledních zimních olympijských her natáčel v utajení dokument o životě G/L sportovců. Teprve po pěti měsících od jejich konání byla tato informace zveřejněna v médiích.

Dokumentem „To Russia With Love“ („Do Ruska s láskou“) nás provede úspěšný americký krasobruslař Johnny Weir (*1984) – trojnásobný mistr USA, bronzový medailista z MS 2008 a juniorský mistr světa pro rok 2001, který svoji kariéru závodníka ukončil v roce 2013, a tak na posledních zimních OH nestartoval. Přesto se olympiády účastnil a spolukomentoval některé zápasy.

V rozhovoru s ním uvidíme basketbalistu Jasona Collinse, snowboardistky Belle Brockhoff a Simonu Meiler, dál se objeví rychlobruslaři Anastasia Bucsis a Blake Skjellerup, tenisová legenda Billie Jean King, skokan do vody Greg Louganis, hokejistka (!) Charline Labonté a spolu s nimi Stephen Fry, britský moderátor, komik a režisér.

Film bude mít premiéru na americké televizní stanici EPIX a to v říjnu tohoto roku. „Do Ruska s láskou“ nahlíží na lidská práva okem LGBT sportovců a poskytne nám pohled na zážitky jak současných zkušených sportovců, tak i nadcházející generace, která se OH v Soči také zúčastnila.

Dokument režíroval Noam Gonick, kromě Soči se natáčelo v Moskvě, Petrohradě, New Yorku a Calgary. V Soči pro natáčení nedostal štáb povolení, proto z důvodu zachování bezpečnosti sportovců podílejících se na snímku vše probíhalo potají.

Ačkoliv se výše zmínění reprezentanti na filmu podíleli, někteří z nich se nechali slyšet, že do veřejných protestů za ochranu LGBT práv by se nepustili, ať už z důvodu „respektování místní kultury“ nebo jiného.

Přikládáme pár fotek hlavní tváře dokumentu. Přijdou-li vám módní kreace tohoto krasobruslaře trošku více queer, podívejte se na výběr jeho outfitů, ve kterých komentoval přenosy ze Soči. Z některých přechází zrak :).