Conchita Wurst si střihla premiéru na přehlídkovém mole v Paříži a že to byl vstup do nové branže rovnou s velkou parádou, je více než jasné – předvedla šaty na přehlídce „Haute Couture: podzim-zima 2014/2015“ světoznámého návrháře Jeana Paula Gaultiera, který, jak se zdá, má oblibu v neobvyklých modelkách (na našich stránkách jste se mohli dočíst, jak jeho modely předváděl i androgynní model Andrej Pejic).

Gaultier opět připravil skvělou show, k vidění byly modely inspirované upířím fenoménem. Publikum oslnily vampírky v šatech v černo-rudé kombinaci doplněné konturami kolem vlasů, krví podlitýma očima, závoji či maskami. Zaujal také výběrem nejstarší modelky Carmen Dell’Orefice, které je úctyhodných 83 let a přehlídku zahájila. Bez povšimnutí nemohl zůstat ani hudební doprovod, modelky si vykračovaly do rytmu Sweet Dreams od Marylina Mansona či Personal Jesus od Depeche Mode.

Na závěr snad ještě dodejme, že Conchita se pomalu, ale jistě, stává ikonou LGBT komunity. Od vítězství v Eurovizi 2014 její popularita strmě stoupá. Stala se hlavní hvězdou Gay Pride festivalů v Londýně, Madridu i Stockholmu. Ve vybraných termínech bude zahajovat koncerty Lady Gaga na turné „ARTRAVE“ a její fanoušci netrpělivě očekávájí vydání debutového alba, které má být směsicí balad a odlehčených skladeb. Že si chce tato vousatá zpěvačka z Rakouska podmanit hudební svět je jasné, nechala se totiž slyšet, že chce vyhrát Grammy. A my jí přejeme, aby se jí nejen tento sen splnil!