Australská modelka a DJane Ruby Rose natočila své debutové video, ve kterém si projde genderovou přeměnou. Pětiminutový videoklip Break Free, který doprovází píseň od Butterfly Boucher It Pulls Me Under nás přinutí nechat oči přilepené na monitoru, zatímco se tato osmadvacetiletá žena mění z dlouhovlasé lipstick blondýny na muže.

Díváme se, jak si v koupelně před zrcadlem sama ostříhá a nabarví vlasy, odhalí nám všechna svoje důkladně makeupem zamaskovaná tetování, odlakuje si nehty, odlíčí se a pak zcela zakryje svoji ženskou stránku. Počínaje ovázáním prsou, konče oblekem a drsnými gesty.

Podíváme-li se na historii Ruby, je jasné, že video mapuje její vlastní změnu z blond modelky na šik lesbu. Na internetu najdete fotky připomínající její roli v Break Free, pak není pochyb, že vypráví svůj vlastní příběh.

Ruby se vyoutovala už ve svých 12cti letech. V roce 2008 a 2009 byla zvolena australskou G/L komunitou jednou z 25 nejvlivnějších australských leseb a gayů. Mimo modeling a svoji kariéru na DJ a VJ scéně je také proslulá díky své osobité sbírce tetování, kterou vystavila v australském vydání magazínu Maxim. V loňském roce Ruby bohužel bojovala s depresí, letošní rok je pro ni ale tím šťastným, protože oznámila zásnuby s pětadvacetiletou Phoebe Dahl, se kterou do budoucna plánují mít děti. Phoebe přiznala, že když se s Ruby poznala, opustila kvůli ní prakticky ze dne na den svoji přítelkyni.

A teď slíbené video a také „behind the scenes“ z natáčení.

A na závěr – co Ruby řekla na Facebooku k androgynním fotkám, které v poslední době nafotila?