ThórKdo je Thór? Severský bůh hromu, deště, nebe a plodnosti země. Je synem boha Ódina, což ho činí druhým nejdůležitějším bohem a je klasickým vyobrazením vikingského bojovníka, který oplývá silou a statečností. Neodmyslitelně k němu patří kladivo, kterým vždy nastolí pořádek. Alespoň ten Thór, kterého jsme znali doposud. Alespoň ten Thór, který na nás kouká z filmových pláten a kterého ztvárnil například australský herec Chris Hemsworth ve dvou dílech filmového trháku Thor (2011) a Thor: Temný svět (2013). Zde mu partnerku dělala herečka Natalia Portman, v příštím filmu by to však mohlo být úplně jinak.

Marvel Comics, americké komiksové vydavatelství se totiž rozhodlo, že dá šanci trošku něžnější a víc sexy představě Thóra, v dalších komiksech totiž z Thóra bude žena. Editor Marvel Comics, Wil Moss, se k tomu vyjádřil takto:

„Nápis na Thórově kladivě říká ‚Kdokoliv drží toto kladivo, bude-li toho hoden, smí vlastnit sílu Thóra.‘ A ono je na čase tenhle nápis trošku aktualizovat. Nový Thór bude pokračovat v hrdé marvelovské tradici silných ženských postav jako Captian Marvel, Storm, Black Widow a další. A tahle nová Thór nebude jen dočasnou ženskou náhražkou – bude odteď jednou jedinou Thór a stojí za to!“

Nová série, kterou tvoří Jason Aaron, není jen reklamním trikem. Podle autora samotného se nejedná o nějakou ženskou verzi boha Thóra. „Není to Thórka, není to Thorita. Tohle je THOR. Tohle je THOR marvelovského vesmíru. A je naprosto odlišná od všech Thórů, co jsme kdy viděli.“ První komiksy mají vyjít v říjnu a ilustrovat je bude Russell Dauterman.

Zpráva se do světa dostala během epizody talkshow The View, kde moderátorka Whoopi Goldberg zažertovala, že bůh hromu se pomátl a „už není hoden držet to své zatracené kladivo. A poprvé v historii, to kladivo bude držet žena.“ – video zde.  U Marvelu se poslední dobou s coming outy tak trošku roztrhl pytel, v roce 2012 se vyoutovala hlavní postava komiksu Green Lantern – Alan Scott; batwoman Kate Kane; Barbara Gordon, jejíž alterego je Batgirl, zase získala transsexuální spolubydlící. Marvel se nebojí ani náboženské tématiky – novou Miss Marvel bude muslimská teenagerka.