Pomyslný pridový metr už stříhá kdekdo z nás. Však akce, na niž čekáme celý rok, už je skoro za dvěřmi :). Přemýšlíte, čím tento den vyšperkovat ještě víc? Třeba naši páni strážníci by si mohli vzít příklad z manchesterských policistů, kteří se nebojí vyjádřit podporu LGBT komunitě přímo duhovým polepem služebních vozů.

Manchester´s rainbow car
Manchester´s rainbow car

Vrchní strážník Peter Fahy a komisař Tony Lloyd hrdě zapózovali u hlídkového vozu Hyundai, jenž vyzdobili duhovými barvami, aby oslovili gay a lesbickou komunitu v regionu. Spoléhají na to, že takové auto nelze přehlédnout, a vše podpořili obřím nápisem „Police with Pride“ nejen na kapotě vozu, ale i na bočních dveřích. Policejní šéfové tvrdí, že automobil jim pomůže oslovit lidi během srpnového pochodu hrdosti. Tamní strážníci by rádi docílili toho, aby se lidé nebáli hlásit trestné činy z nenávisti v gay komunitách a veřejnou podporou LGBT lidí chtějí motivovat ostatní občany.

Peter Fahy k situaci řekl: „Jednou ze silných stránek Manchesteru je jeho rozmanitost a fakt, že sem přišlo mnoho lidí z různých částí světa. Máme tu tolik různých životních stylů. Na druhou stranu, když vedle sebe žijí lidé vyznávající různé tradice a systémy víry, může to vést k napětí. Nikdo ale nemá právo obtěžovat či napadat lidi kvůli odlišnosti rasy, náboženství, sexuální orientace či jakékoliv jiné osobní charakteristice. Tento vůz ukazuje náš závazek k přijetí odpovědnosti za trestné činy z nenávisti. Vážně vyzýváme oběti, aby se nebáli a přišli.

Tony Lloyd k jeho slovům dodal: „Jsem velmi hrdý, že manchesterská policie hraje tak viditelnou roli v Manchester Pride. Vysíláme tak důležitou zprávu světu, že služba je odhodlána podporovat práva leseb, gayů, bisexuálů a trans lidí.

Manchester Pride bude probíhat od pátku 22. srpna 2014 do pondělí 25. srpna 2014 v proslulé Gay Village. Karnevalová atmosféra je připravena zaplnit ulice v sobotu 23. srpna 2014 a fascinovat tak tisíce diváků nejen z řad LGBT komunity, ale především jejich přátele, rodiny a širokou veřejnost. Letošním tématem je prostě LÁSKA! Láska je láska, bez ohledu na to koho máte rádi. Více než dvoumilionový Manchester oslavuje rok rovného manželství a chce ukázat světu, že láska nemá hranice.

Pokud i vy chcete ukázat svému okolí, že láska je láska, můžete se nechat inspirovat dalšími duhovými auty, která s hrdostí brázdí světové silnice :).

A jestli nevlastníte automobil, neteskněte, můžete ocejchovat duhou samy sebe!