Jak si užít Prague Pride? Vybíráme pro vás extra tipy po něžné pohlaví!

Pondělí

BETTYNewyorská lesbická skupina BETTY, která nahrála znělku slavného seriálu L Word, se představí 11. srpna v Praze a to právě na slavnostním zahájení festivalu Prague Pride 2014. Jednu z členek kapely si můžete pamatovat z dílu Land Ahoy z druhé série, kde si zahrála violocenlistku, která podlehla spisovatelce a zdatné milovnici žen. Po skupině Betty vystoupí projekt Mušnula se svou drag performance a DJs Modu a Vlad. Zahájení se koná už v 18:00 v Containall na Cihelné 4, toto místo je hlavním setkávacím prostorem festivalu, stejně jako loni to byla Piazzeta Národního divadla.

Akce skončí o půl deváté, takže buďto můžete zůstat na promítání německého filmu Můj svět je disco o dospívajícím Florianovi nebo si skočit někam na večeři anebo domů hodit se do tanečního oděvu, protože ve 22:00 startuje zahajovací večírek v klubu Friends na Bartolomějské 11. Moderovat bude Luboš Procházka a mezi hosty bude i ředitel Prague Pride Czeslaw Walek. A vstup je zdarma ;).

Úterý

Happy End?! Mezipatra uvádí v Containall letní kino ze současného Německa, tak trošku bláznivou komedii, kde se hlavní hrdinka Lucca zamiluje do rockerky Valerie a vyrazí spolu na divoký road trip. Bude mít tenhle film šťastný konec? Sbalte deku a pár přátel a uvidíte!

Středa

Neil Tennant - Pet Shop BoysA opět Containall a tentokrát performance s názvem Výtrysky a podtitulem vlhké setkání Dariny Alster a Kateřiny Olivové, která zní dostatečně divně a queer na to, abyste se naladili na středeční koncert Pet Shop Boys. Umělkyně vystoupí v 17:30, koncert britského legendárního dua začíná ve 20:00 ve Foru Karlin na Pernerově 55. Vstupné na kluky ze zverimexu je sice 1290 korun, ale lístky jsou stále k mání a jejich poslední album Electric prostě stojí za to. Nalaďte se třeba touhle ukázkou:

Pro konzervativnější „nepařmenky“ doporučujeme akci PRIDE Voices, která proběhne od 19:00 ve Francouzském institutu na Štěpánské 35, půjde o setkání 8 osobností bojujících za LGBT komunitu. Mezi hlavními hosty bude například moskevská LGBT aktivistka Olga Kuračjova, vietnamská fotografka Maika Ellan, která vyhrála soutěž World Press Photo nebo berlínská Djka Ipek.

Čtvrtek

V Q café na vás bude od 18:00 čekat přednáška o minulosti a současnosti queer umění, umělců a umělkyň jak ze zemí západní Evropy, tak „divokého východu“. Q Café najdete na Opatovické 12 a redakce nedobrovolně přiznává, že tam mají příšerně dobrý nakládaný hermelín!

Východoevropské země a nesnáze místních LGBT obyvatel budou předmětem panelové diskuze představitelů LGBT organizací z Pobaltí, Balkánu a Visegradu. Diskuze se můžete zúčastnit v centru Člověka v tísni Langhans ve Vodičkově 37, začíná se v 18:30.

Pátek

V předvečer vyvrcholení celého festivalu se můžete i mírně společensky unavit, druhý den ale musíte být ve dvě na značkách!

VoodoohopJiž od dvanácté hodiny máte možnost vyměnit staré kousky za nové (tedy, pro vás nové) na velkém Módním bazaaru s názvem „2nd Circulation“ (chcete-li zde něco prodat, přihlaste se na adrese xlentila@seznam.cz). Mimo kousky, kterými se můžete vyba(r)vit do sobotního průvodu zde budou také workshopy, performance a samozřejmě bohaté občerstvení. A DJs. Po bazaru vystoupí hudební projekt VOODOOHOP z Brazílie, začátek kolem osmé hodiny večerní.

Kdo bude chtít zajít do divadla, může si v pátek vybrat rovnou ze dvou queer kousků – Každý s každým do 19:00 v Divadle bez hranic na Křesomyslově 14 nebo Nekrogames od 20:00 v Rock Café na Národní 20.

Na loňský ročník festivalu můžete nostalgicky zavzpomínat na Piazzetě Národního Divadla, kde bude od 21:00 taneční vystoupení o sedmi smrtelných hříších, na které ve 22:00 naváže oblíbené Silent Disco, kde jen těžko poznáte, na jakou hudbu vlastně tancuje ta copíkatá slečna s nebezpečným tetováním, co se vám tolik líbí. Třeba spolu najdete společný rytmus :).

Freedom Night Prague Pride Weekend 2014Není ale rytmus jako Rytmus, a tak se můžete zajít podívat na přítelkyni tohoto rapera, u nás asi nejoblíbenější slovenskou zpěvačku Daru Rolins, která kolem půlnoci rozpumpuje prostory PM Clubu se svojí show v rámci dámské párty Freedom Night. Na adrese Trojická 10 si letos znovu budete moct Freedomku užít oba dva večery a kdo si koupí lístek na pátek, ten, tedy spíše ta :), dostane slevu na sobotní akci. No nekup to!

 

A pokud máte raději klubovou muziku a trošku alternativnější program, doporučujeme Queer Noises V Chapeau Rouge na Jakubské 2. Bude zde fashion show, neobvyklý Bike Porn Film Fest (taky jezdíte rády na kole? :)) a živá vystoupení kapel z Izraele a Berlína. V Chapeau Rouge mají tři patra, takže se nemusíte bát, že si tam nenajdete „to svoje“.

Sobota

DJ IpekA v sobotu? Ráno se pořádně vyspěte, ať jste na průvod dostatečně svěží, dejte si dobrý obídek a kolem půl druhé ať jste na Václavském náměstí, odkud pochod ve 14:00 vyráží. Cesta nebude nijak dlouhá, takže vám jistě zbudou síly na párty na Letné, kde budou celkem tři stage. Na hlavní vystoupí třeba turecko-německá L DJane Ipek, kterou budete mít možnost vyzpovídat už ve středu na akci PRIDE Voices. Nebude samozřejmě chybět stálice našich srdcí, DJane Henriette, která se tentokrát předvede v trošku elektroničtějším stylu a akci uzavře DJ Tvyks.

Horečku sobotní noci není radno v nejteplejší víkend v roce chladit, takže si obujte své taneční střevíce a vyražte buďto na druhý večer do PM Clubu, kde na Freedomce vystoupí MC Sharkass se svojí freestyle show a živě vystoupí také dredatá Lazy Hammock z UK.

Na hlavní párty můžete zajít do klubu Mecca v ulici U Průhonu 3, který se na tento večer promění v exotický Zakázaný ostrov.

Neděle

Regenerace, regenerace, revize získaných telefonních čísel, prohlížení bláznivých momentek z průvodu a pro ty, kteří toho pořád ještě neměli dost, chillout při zakončení festivalu v klubu Friends na Bartolomějské 11.

Tak. A je to :).

PS: Posílejte nám své fotky z festivalu, z kterékoliv jeho akce, na Queermagu budou vycházet i fotoreporty. Děkujeme předem a těšíme se!