Příběh jako z americké pohádky se odehrál 6. září 2014 v přímém přenosu na US Open. Legenda českého tenisu Martina Navrátilová požádala svoji dlouholetou přítelkyni Julii Lemigovou o ruku během semifinále mužské dvouhry na kurtu Arthura Ashe.

Martina Navrátilová žádá o ruku svou přítelkyni Julii Lemigovou
Martina Navrátilová žádá o ruku svou přítelkyni Julii Lemigovou

Navrátilová poklekla před svojí o patnáct let mladší láskou se slovy: „Jsme spolu šest let a nedokážu si představit život bez tebe. Prosím, vezmi si mě.“ Diváci sledovali celou žádost na velkoplošné obrazovce a kladnou odpověď Lemigové podpořili velkolepým potleskem. Že se Navrátilové ulevilo, když slyšela šťastné ANO, potvrdila i její další slova:“Čekala jsem dlouho na tu správnou chvíli. Řekla jsem si, že tohle je to správné místo i čas na tuhle otázku a naštěstí řekla Ano. Byla jsem velmi nervózní, ale naštěstí to klaplo. Bylo to něco jako mimotělní zkušenost. Člověk vídá žádosti o ruku na různých sportovních akcích, ve filmech, v reálném životě. Ale teď šlo o mě, bylo to jako bych se na to sama dívala.

Spekulace o chystaných zásnubách se vynořily již minulý týden, když byla Navrátilová spatřena, jak v New Yorku kupuje zásnubní prsten s tříkarátovým diamantem. Svatba by měla být na Floridě, ale nejde o jistou věc, tamní zákony zatím sňatky homosexuálů nepovolují, což by se ale mělo v brzké době změnit, jelikož federální soud rozhodl, že je tento zákaz protiústavní.

Rodina Martiny Navrátilové
Rodina Martiny Navrátilové

Na závěr přikládáme pár zajímavostí o novopečených snoubenkách:

– Martina Navrátilová má na tenisovém kontě nesčetně úspěchů, získala 18 titulů ve dvouhře, 31 titulů v ženské čtyřhře a 10 titulů ve smíšené čtyřhře. Je zatím jedinou hráčkou, které se podařilo získat 59 grandslamových titulů ze všech disciplín.

– Julie Lemigová se stala v roce 1991 poslední Miss s titulem Miss Sovětského svazu

– Společně vychovávají dvě dcery z Juliina předešlého manželství – Victorii a Emmu

– V roce 2010 musela Martina Navrátilová čelit rakovině prsu

– Rozchody Navrátilové neprobíhaly vždy v klidu, několikrát musela své expřítelkyně vyplatit nemalou částkou, aby uchránila své soukromí