Soutěže krásy jsou většinou přehlídkou tuctových vychrtlých modelek, které si shodně přejí světový mír. Agentura CZ Plus Size Models se rozhodla nabourat zaběhlé stereotypy a chce ukázat, že „obyčejné“ ženy v sobě mají mnoho krásy i talentu. A že se nehodlá podřídit žádným škatulkám dokazuje i tím, že se mezi nejkrásnějších dvanáct žen v soutěži Miss Prima křivky 2014 dostala Kateřina Konečná, která se otevřeně hlásí k LGBT komunitě. My jsme pro vás tuto zajímavou ženu vyzpovídaly alespoň ve virtuálním rozhovoru, jelikož její diář je před soutěží zaplněn k prasknutí.

Miss Prima křivky 2014
Miss Prima křivky 2014

Nejdříve se trochu pobavme o samotné soutěži, přeci jen asi moc čtenářek nemá zkušenosti s účastí v soutěži krásy, tak jim poodhalme zákulisí takové akce. Pro začátek nám prozraďte, kdo a proč Vás do soutěže Miss Prima křivky přihlásil.

 • Soutěž Miss Prima křivky patří pod agenturu CZ Plus Size Models, plus size modelingovou agenturou, která se rozhodla zbořit mediálně vytvořený obraz „dokonalé“ krásy. Chce světu ukázat, že reálné ženy nejsou modelky z plakátů, ale mohou být krásné a půvabné i bez tzv. ideálních měr. O soutěži jsem se dozvěděla asi 3 dny před ukončením přihlášení se do soutěže. Ještě jsem stačila přihlásit moji kamarádku, která se do finále bohužel nedostala. :( A proč jsem se vlastně přihlásila? Jsem typická ženská, takže za to může moje zvědavost a taky mě lákala ta představa, jak sedím v domově důchodců a vyprávím jim o tom, jak jsem se účastnila soutěže Miss Prima křivky. To budou důchodkyně závidět. :D

Co všechno účast v Miss obnáší?

 • Soutěž není ničím omezená. Jediné co ji omezuje je konfekční velikost, která musí být větší než 44. Naštěstí věk, váha, výška atd. nerozhodují. Samozřejmě jsem musela projít základním kolem a semifinálem, kde se prověřovala naše pohotovost na otázky do rozhovorů a také co bychom chtěly na finálovém večeru předvést ve volné disciplíně. Když jsem se dozvěděla, že patřím mezi nejkrásnější dvanácku, byla jsem nadšená. :) Pak začala tvrdá příprava. Chůze, choreografie, nácvik rozhovorů, nácvik póz, nejhorší je však umět se rychle převlékat. To se nám bude hodit právě na galavečeru nebo při přehlídkách. Ale není to nic, co bychom my ženy nezvládly. Jsou přeci i horší věci.

Co si od účasti právě v této soutěži slibujete? A co by pro Vás znamenala případná výhra?

 • Chtěla bych moc vyhrát, protože vítězka vyhraje nafocení svého profesionálního booku u Dagmar Písaříkové. A také doufám, že by můj život mohl nabrat úplně nový směr. :)

Myslíte si, že fakt, že se otevřeně hlásíte k LGBT komunitě, může nějak ovlivnit výsledek soutěže?

 • No já doufám, že to nic ovlivňovat nebude a už vůbec ne výsledek. Všechny finalistky a i vedení soutěže přijalo fakt, že jsem lesbička, výborně. Naopak je vidět, že tato soutěž je rozmanitá a že opravdu boří mýty.

Nedávno se veřejně vyoutovala například Miss Španělsko 2013, domníváte se, že účast leseb v soutěžích tohoto typu nějak přispívá ke zlepšení vnímání homosexuálů?

 • Určitě ano, když se vyoutuje nějaká známá osobnost, ať už to je sportovec, herečka nebo modelka, tak to podvědomě veřejnost vždy vezme kladně, protože když známý člověk s tím nemá problém, tak proč by s tím měla mít problém veřejnost.

Účastníte se soutěže, která se svým způsobem snaží rozbít současné stereotypy o vnímání krásy. V čem dle Vás tkví krása ženy?

 • Určitě musím zmínit, že pro mě krása ženy tkví v její duši. Ale také jsou to sebevědomé ženy, které ze svých nedostatků dokáží udělat přednosti. A ještě jednu věc na ženách miluji – inteligenci. :) To pak ta žena může vypadat jakkoliv, ale když je inteligentní, tak mě dostane do kolen.

Nelze si nevšimnout, že máte piercing. Připadají Vám piercingy či tetování na ženách sexy?

 • No, jak který piercing a také jak které tetování. Když budu mluvit o sobě, tak mám ještě navíc 3 náušnice v uchu, ale vždy každá náušnice navíc pro mě něco znamená. A nos jsem si nechala propíchnout asi před 2 lety, kdy jsem se k tomu po dlouhé době odhodlala. Prostě mi rodiče řekli, že nos ne. A co se týká tetování, tak to se mi líbí moc. Ale ještě jsem nenašla odvahu si nějaké pořídit. Na holkách, ženách se mi líbí moc. Pro mě však bude mít tetování nějaký význam a něco musí vypovídat o mně. Například si plánuji vytetovat začáteční písmeno své rodiny. Chtěla jsem pod levé ňadro, ale prý to moc bolí. Takže ještě stále zvažuji.

I na našich stránkách jsme se nedávno dotkly věčné debaty, zda mají větší šanci na úspěch femme nebo butch lesby. Jak se na toto škatulkování díváte Vy? Máte vyhraněný vkus na ženy, nebo Vás vždy osloví něco jiného?

 • Ano, četla jsem článek a také vyplnila dotazník, který tam byl na podobné téma. Toto je velice těžká otázka. Já nikdy toto škatulkování neměla ráda. Viděla jsem jak krásné femme tak i butch lesbičky. Doufám, že se nikoho nedotknu. Jediné co se mi nelíbí, jsou lesbičky, které se chovají a vystupují jako drsné holky, mluví zbytečně moc sprostě a myslí si, jak s touto imagí nejsou cool. Mám ráda holky, které se o sebe starají a pečují o sebe, a můžou být feme i butch. Přestože se mi líbí femme lesbičky a koukám po krásných ženách, moje partnerky byly převážně butch. Moje nynější partnerka je velmi butch typ, ale s mojí péčí jsem si z ní udělala krásnou butch lesbu s typickými ženskými rysy, což si myslím, že je nejlepší kombinace. ;)

Čím chcete oslovit porotu na galavečeru Vy? A jak bude galavečer probíhat?

 • Galavečer bude probíhat tak, že na začátku máme úvodní motokrosovou show. Pak bude seznámení jednotlivých finalistek podle ročních období. Já jsem podzim. Potom následuje rychlá choreografie, kterou nám sestavila úžasná choreografka a krásná baba Kristýna Sklenářová. Následují jednotlivé rozhovory s panem Petrem Vackem, který je moderátorem celého galavečeru. Po rozhovorech budou jednotlivé finalistky předvádět volnou disciplínu, kterou chtějí oslnit porotu. Já jsem si připravila tanec. Budu tancovat českou polku s Taneční školou Bohemia Chrast, se kterou jsem 5 let tancovala. Po volné disciplíně bude modní přehlídka v oblečení od partnera soutěže Big and Beautiful. No a nakonec nám svatební centrum Adina půjčila na závěrečné defilé ty nejkrásnější svatební šaty, v kterých bude probíhat vyhlášení. Takže jak se zdá, nebude to žádné leháro. Pečlivě jsme se připravovaly s ostatními finalistkami na čtyřech soustředěních, které probíhaly ve Ski areálu Monínec.
 • Porotu chci oslnit svojí chůzí, kterou jsem pilovala až do puchýřů. Svojí osobností a také svojí volnou disciplínou. Hlasující divačky chci upozornit, ať se nedívají na fotky, které u toho hlasování máme. Podívejte se přímo na stránky soutěže nebo na FB stránky, na fotky ze soustředění. Uvidíte, že se dokážu smát a nevypadám tak nepřístupně. Opravdu nekoušu. :D

Věříme, že Vás naše čtenářky rády podpoří, jak to mohou udělat?

 • Stále probíhá hlasování na iPrimě, kde mi prvenství utíká o pár hlasů. Hlasovat může na tomto odkazu. Chtěla bych poděkovat za hlasy, které mi pošlete. :) A 13. 9. 2014 mi držte pěstičky.

Přejeme Vám mnoho úspěchů nejen v soutěži, ale i v osobním životě!

 

Na závěr přidáváme Kateřinin medailonek, mrkněte, jak jí to sluší: