Lauren Morelli, autorka několika cenami ověnčeného seriálu Orange Is The New Black, se rozvedla. Během psaní scénáře, ve kterém nechybí lesbické postavy, si tak nějak sama uvědomila, že je na holky.

Se Stevem Basilonem prožili společných šest let, z čehož posledních pět měsíců jako manželé. S teď už bývalým mužem se údajně rozešli v dobrém a už krátce poté, co zahájili rozvodové řízení, se Lauren zaláskovala do jedné ze seriálových hvězd – Samiry Wiley, tu znáte jako Poussey Washington právě z Orange Is The New Black. Randí spolu přinejmenším od začátku roku, jako pár vystoupily veřejně minulý měsíc na předávání cen Emmy.

Lauren se vyoutovala esejí, nebo chcete-li internetovou zpovědí na Identities.Mic, ve které vysvětluje, že psát o vztahu protagonistky Piper Chapman (Taylor Schilling) s ex přítelkyní Alex Vause (Laura Prepon) jí samotné pomohlo přijmout svoji vlastní sexuální orientaci už pár měsíců po tom, co si vzala Steva za muže.

„Při psaní první milostné scény Piper a Alex jsem byla nervózní. Milovala jsem to, milovala jsem sledovat tu něhu vyvstávající v jejich vztahu, ve kterém byla rozhodujícím principem vášeň, ale v ten čas jsem byla tak ponořená do svých vlastních pochybností, že jsem se po celou dobu cítila jako podvodník. … Jsem si jistá, že to prosáklo do mého psaní. Jak jinak? Byla jsem vdaná za muže, ale nebyla jsem hetero.“

„Že jsem gay jsem si uvědomila na podzim 2012, v jednom z mých prvních dnů natáčení.“

„Před mojí rodinou a většinou mých spolupracovníků na ‚Orange‘ jsem vyoutovaná. Teď když píšu nebo jsem na place, už se necítím, jako že jsem uvízla někde napůli cesty k pravdě.“ … „Vším jsem si prošla při natáčení: zamilovala se do ženy a sledovala můj život odehrávající se na obrazovce… Cítím, jak je osvobozující a případné žít svůj život před vámi.“

Seriál Orange Is The New Black vás chytne od prvního dílu, proto vřele doporučujeme si na něho alespoň sem tam najít čas. :) Dvě série už byly natočeny, na té třetí se pracuje. Přikládáme odkaz na trailer na první řadu a níž přímo video s trailerem k řadě druhé: