Tvář křehké Dánky si v Česku nejspíš budeme pamatovat díky kampani pro polskou módní značku Reserved, kde nafotila kolekci pro podzim a zimu 2013/2014. Nebo třeba díky reklamě na parfém Valentina od značky Valentino. Freja Beha Erichsen (*1987) se k modelingu dostala skrze agenta, který ji doslova objevil na ulici a na módní molo si stoupla poprvé v roce 2005. 178 centimetrů vysoká modelka už nafotila kampaně pro zvučná jména jako Chloé, MaxMara, Hugo Boos, Calvin Klein nebo Emporio Armani.

Freja, která se otevřeně hlásí k lesbické orientaci, byla roku 2010 dokonce označena za druhou nejlepší ženskou modelku a to v žebříčku Top 50 Models Women, který spravuje web models.com. Rok 2010 byl pro ni asi celkově nejúspěšnější, protože se dostala na obálku Vogue v několika jazykových mutacích a byla hlavní modelkou na přehlídkách pro značky Valentino, Gucci, Chanel nebo Bottega Veneta.

Letos spojila svoje jméno se značkami Louis Vuitton a Tiffany & Co a pro francouzskou značku Zadig & Voltaire navrhla svou vůbec první kolekci oblečení. Ta je značně inspirována Frejiným oblíbeným androgynním stylem, nepouští se do žádných barevných výkřiků a sází na jistotu v podobě černé, kovu a kůže. Tričko, džíny a džíska, to je Frejin nejoblíbenější outfit už od dětských let.

Čím vás Freja zaujme? Útlou a superštíhlou postavou, drobnými ňadry a rošťáckou tváří. Jako jedna z mála supermodelek se nevzdala svojí ofiny, která k ní neodmyslitelně patří a její vlnité vlasy ji tak předurčují k ležérnímu stylu. Má v oblibě tetování, kterých na jejím těle najdete hned několik, jsou většinou drobnější a dobře „schovaná“. Na googlu najdete i fotky bez oblečení, kde Freja vypadá spíš nezdravě vychrtle, ale proti gustu žádný dišputát.

Mezi její bývalé přítelkyně patří například americká modelka Arizona Muse nebo britská zpěvačka Anna Calvi. Freja i přes svou velkou vytíženost zůstala věrná Dánsku a bydlí zde se svojí rodinou. Od módních přehlídek si letos dala trošku pauzu a chce hlavně cestovat a trávit čas s nejbližšími. S modelingem ale přestat nehodlá, chce se mu ještě několik let věnovat.

Arizona a Freja
Arizona a Freja

Freja je něžná a sexy zároveň, ostatně podívejte se sami – tohle je výtažek z krátkého filmu Tale of a Fairy, který vznikl pro Karla Lagerfelda. Freja zde svedla ambasadorku značky Chanel, francouzskou herečku Annu Mouglalis.