Julia Volkova byla v pořadu na ruské televizní stanici tázána, zda by odsoudila svého syna, kdyby byl gay. Odpověděla takovým způsobem, že i nejzarytějšímu fanouškovi (o LGBT komunitě ani nemluvě)  musel přeběhnout mráz po zádech.

Členka skupiny tATu, dua, které si vybudovalo slávu v prvé řadě na předstírané lesbické lásce, řekla: „Ano, odsoudila bych ho, protože věřím, že opravdový muž musí být skutečný muž. Bůh stvořil muže pro plození, to je přirozené. Pro mě je muž oporou, silou… Teplého syna bych nepřijala.“ A šupem dodala, že dcera lesba by takový problém nebyl.

tATu
Lena a Julia, asi nejslavnější falešný lesbický pár

Reportér se dál zeptal: „Takže se domníváte, že jen ženy mohou být svobodné?“

„Myslím, že pro muže je to špatná svoboda. V naší době je hodně lehkomyslných dívek (a muž může jít s mnoha takovými). Toto je svoboda pro muže. A muž nemá právo být teplouš. Dvě holky spolu – není to stejné jako dva kluci spolu. Zdá se mi, že lesby jsou esteticky krásnější než dva muži držící se za ruce nebo líbající se.“

Nevíme, jestli jí na závěr došlo, co vypustila z úst, a snažila se dál situaci zachránit, každopádně ani závěr Julii nevyšel.

“Chci říct, že nemám nic proti gayům, jen chci, aby můj syn byl pravý muž, ne teplouš. Mám mezi přáteli mnoho gayů. … Věřím, že být gay je pořád lepší než vrazi, zloději nebo drogově závislí. Kdyby si člověk měl vybrat, být gay je o něco lepší než ten zbytek.“

Opravdu?

Takže si to shrňme. Julia Volkova i Lena Katina si roky hrály na milenky. Pak se dostaly do stádia, kdy hlasitě vyvracely, že by mezi nimi byl jakýkoliv jiný než přátelský a pracovní vztah, Julia přesto dodnes tvrdí, že je bisexuální (u dívek je to přeci OK). Také si můžeme připomenout, že jako tATu v roce 2007 hrdě podporovaly ruskou pride se slovy „Podporujeme lidi bez ohledu na jejich sexuální orientaci a jiné odlišnosti.“ Přes veškerou jejich (uměleckou) minulost se jim dokonce letos podařilo vystoupit na zahajovací ceremonii olympijských her v Soči, které byly silně homofobní, jak je toto možné? A přiznejme si, kdyby byly holky lesby, neměly by v současné politické situaci v Rusku jedinou šanci jako tATu existovat.
Jedna absurdita za druhou. Smutným faktem zůstává, že jestli za Julií za pár let syn přijde s tím, že je gay, s maminkou si rozumět nebudou.

K rozhovoru se po bouřlivých reakcíh na sociálních sítích vyjádřila i Lena, která na svém facebooku uvedla, že láska je pro všechny a že „Bůh nás učí žít v lásce, být tolerantní a nesoudit ostatní lidi! A já to tak dělám!“

„Láska je láska a je to nádherný cit! Myslím, že každý by měl být svobodný v tom, koho miluje a být s tím, s kým chtějí strávit svůj život!“ Takže s Julií asi až tak nesouhlasí.

Hubana na závěr. A za trest si můžete dát luxusní sérku fotek s nepovedeným botoxem a plastikou, která Julii zrovna nevyšla. To máš za to, ty …!

Julia a Lena