Takže to máme: rukavice, pořádně okovanej pásek, koženej korzet, bičík… Pardon, to jsme asi někde jinde. Že já vždycky tak blbě začnu. Pak si to vyčítám a ještě později si naivně myslím, že jsem vtipná. V tomhle bych byla skvělej parťák pro Richarda Fishe z Ally McBeal. Prostě by stačilo jen říct Fishismus a obecenstvo by se zasmálo. No nic, popojedem.

Tedy kůže – to tady dlouho nebylo! No jo, všechno se opakuje, i přes vodopády řeky plynou dál, svět se točí, točí… Todle je teda spíš pro pamětnice, ale která z vás poznala kdysi jedinečnou pražskou rapovou skupinu Chaozz, má u mě drink zadáčo. Kdo se chce hudebně naladit, tak si to pusťte tady na jutub, omladinu tím nebudu rozčilovat, že bych to dávala do článku o módě. I když to někdo může najít inspirativní, jak se tehdá ty lidi vlastně oblíkali. Já teda ještě byla škvrně v pubertě, ale po očku už jsem módu pozorovala v časopise Dívka. Odebírala jsem ho přesně rok, pak se Němci rozhodli, že Dívka je moc východoevropskej časopis a koupili to a udělali z toho Top Dívku, která už nikdy nebyla jako dřív. Tehdy valily lacláče, vysoký pasy a odhalený bříško. A taky gatě, co měly vlastní sukni, což byl hodně velkej opruz, páč je mohly nosit jen slečinky, kterým se ještě pořádně nevyvinuly ženský části. Nosily se kovový srdíčka na krku na sametové mašli a ti movitější měli i batoh Reebok na jedno rameno, kterej se dával zadarmo k mobilnímu telefonu se simkartou operátora Pegas (bejvávalo). Ale kožárny se moc nenosily, když už, tak kožený sukně nebo kalhoty. Jo, kalhoty.

Kožená bunda prožívala největší boom na konci osmdesátek, chudáci vidláci chodili aspoň v džískách (leckdy popsanejch fixama, páč bylo cool mít na zádech jméno svý oblíbený rockový kapely), ale v devadesátkách se tak nějak vytratily. Museli jsme si chvilku počkat, než k nám dorazily ze západních trhů módní značky, co koženou módu pro mladý lidi zavedly (kožený oblečení pro starší generaci tady samozřejmě bylo pořád). No vidíte to, těšily jste se na módu a já tady mezitím takhle žblechtám. Nebojte se, dneska se nebudeme bavit o retru (i když je to podle mě moc hezkej námět na bLog, ale asi by to tady nikdo nečetl). Dneska si řekneme, v čem zazáříte letos na podzim, když si na sebe budete chtít vzít něco koženýho (a nemusí kvůli tomu nutně umírat zvířátka, podíváme se spíš na ty levný „jakobykožený“ věci). Přece jen – čte nás mladý obecenstvo, tak to tady nebudu hrotit.

Loni na podzim to byl křivák a skotský kostky. Letos to bude kratší kožená bunda, balóňáky a parky, tmavě červená barva a pastelovky, pásek u kabátu/bundy/šatů/všeho a chlupy, teda spíš kožešiny a kožíšky a napodobeniny (hlavně chlupatý vestičky). Když jsem vybírala, co by vám podle mě mohlo slušet, tak mi bylo řečeno, ať se laskavě kouknu na výsledky tohodle průzkumu, kde se zjistilo, že jste vlastně velký sportovkyně a radši než dámský šatičky si oblíknete něco od Adidasu nebo Nike. Jako fakt velkej objev. Ale tak nic no, tak jako díky za svobodu projevu a za korekci vlastního vkusu. Pff.

Ale náhodou, ty movitější si prej ujíždí na značce Tommy Hilfiger. No jasně, skvělý hadry. Furt toužím a čekám, až se mi podaří si od nich něco koupit, něco pořádnýho, co vykřičí do světa, že na to fakt mám. Oblečení je to krásný, to je jasný. Jenomže já jsem zatím ušetřila jen na jedny kozačky a parfém (ke kterýmu jsem dostala originální TH šperk, tzn. mám od nich vlastně celkem 3 věci a jsem úplně hustá). Takže kdybyste mi chtěly něco nadělit, jen tak pro radost, tak prosím Tommy Hilfiger, jo? Líbila se mi tam jedna bunda, ale když jsem si do kalkulačky dala přepočet EUR na CZK, tak jsem skoro spadla pod stůl. Tak předem díky.

Jak vidíte, když si ohrnete rukáv u bundy, můžete vypadat i docela k světu. Pořád valí i kombinace materiálů – kožený jen rukávy nebo jen „tělo“ bundy. Někde jsem objevila i kostkovaný variace, ale ty vám letos fakt nedoporučím, protože jsou už out. Doufejme, že ty loňský modely se vám už kvůli skvělýmu krejčovskýmu provedení rozpadly a nemusíte tak šáhnout do skříně pro ty „hnusný starý hadry, co už vyšly z módy“. Kdo nemá rád kůži nebo umělotinu napodobující kůži, tak je mu tendle bLog naprd, ale kdyby tady přece jen někdo byl, tak tady je nějaká menší inspirace, jak na to jinak. Včetně toho Hilfigra. Do koženejch bund jsem vám prostě nechtěla dávat kousky za 12 litrů. Sorry.

A páč nejen bundou je ženská živa, tak tady máte nějaký botky, pásky a blbosti do ruky nebo na záda (koženej batoh vypadá fakt zajímavě), co mě při šmejdění po podzimním stylu zaujaly.

Tomboy WildfangA to je všecko, přátelé. Přeju vám příjemný podzimní nakupování a už se těším, až potkám ve městě nějakýho pěknýho tomboye. To je sice off topic, ale fakt se mi líbí tomboy čepice. Moc.