Britský premiér David Cameron a předseda konzervativní strany se v rozhovoru pro pořad Newsnights zastal gayů a vyjádřil se v tom smyslu, že gay polibky na veřejnosti by neměly být považovány za zločin nebo někoho pohoršovat. Moderátor Evan Davis premiéra zahrnul několika scénáři na různá témata, která měla odhalit, co si premiér opravdu myslí o konzervativních a moderních přístupech a jak by zareagoval na to či ono. Mimo jiné dostal otázku, kdyby ve veřejném parku viděl dva nedávno oddané muže, jak se líbají, považoval by to za milé nebo mírně nevhodné?

Evan Davis a David Cameron

„Ne, to je pěkné. V tomhle jsem měl vždy jasno a tak to taky beru, tradiční a moderní hodnoty. Věřím v rodinu, věřím v manželství a myslím si, že je to tak skvělá instituce, myslím, že muži by měli být schopní vzít si jeden druhého a ženy by měly být schopny vzít si jedna druhou.“

„Když můžu políbit svou ženu na veřejnosti, nevidím důvod, proč vy nemůžete políbit na veřejnosti svého manžela,“ dodal.

Cameron se zasloužil o hladké prosazení zákona o rovném manželství a dlouhodobě LGBT komunitu podporuje. Jeho odpověď tedy nebyla nijak překvapující, i když nejspíše nepotěšil hlavně ryze konzervativní voliče, kteří sice mohou souhlasit s rovným manželstvím, ale raději by gaye a lesby na veřejnosti projevovat lásku a náklonnost neviděli.