Queer filmový festival Mezipatra se stal již stálicí v kalendáři událostí, které oku Queermagu nesmí uniknout, a právě teď je ten správný čas vám připomenout, že s festivalem jde ruku v ruce i spousta doprovodných akcí. V říjnu na vás čeká premiéra znělky k 15. ročníku tohoto festivalu a rozhodně nepůjde o nudnou akci. Organizátoři si pro vás připravili hned několik DJ’s, kteří slibují zážitek minimálně o 4 % lepší než v minulých letech.

15. ročník filmového festivalu Mezipatra

Pro zveřejnění znělky a následnou párty si vybrali pražský klub Neone, který sám sebe charakterizuje jako „místo potkávání kreativních idejí s otevřenými hlavami; místo, které chce místo zaběhlých postupů přinést nové“, což koresponduje i s myšlenkou Mezipater, neboť ta se snaží svým divákům předkládat především filmy přinášející neotřelé pohledy na věc. A tak vám 9. října 2014 od 20:30 mohou zpříjemnit večer DJS Urxins, DJ Kewu a DJ Restage. Vstupné na akci je dobrovolné, tak využijte příležitosti pobavit se v queer společnosti.

Nová znělka je zatím obestřena rouškou tajemství, stejně jako program festivalu. Ví se pouze to, co Mezipatra vydala v tiskové zprávě:

Nad Sluneční pasekou u vrcholu Křemešník na Vysočině pomalu zapadá slunce, režisér Štěpán FOK Vodrážka ale ještě odpadnout zdaleka nemůže. Je konec srpna a na oblíbeném tábornickém místě u Pelhřimova točí mladý tvůrce znělku 15. ročníku Queer filmového festivalu Mezipatra. Proč zrovna na táboře? Proč u Pelhřimova, města rekordů a kuriozit? A co na to Jaroslav Foglar? Na odpovědi je ještě brzo. Minimálně do slavnostní premiéry naší nové znělky, která se bude konat 9. října v klubu NEONE v Bubenské 1.

Mladý, dravý a talentovaný Štěpán FOK Vodrážka má za sebou studium na pražské FAMU, ale i reklamy pro Microsoft a Adidas nebo videoklipy pro Vladimíra 518 a Kláru Vytiskovou. Proč se nyní rozhodl vytvořit znělku pro festival Mezipatra? „Festival sleduji a fandím mu už několik let. Proto mi udělalo velkou radost, když mě letos oslovili pro spolupráci na znělce,“ říká sympatický profesionál.

Jakmile však přijde řeč na obsah znělky, je na slovo skoupý. Pochopitelně. „Charakterizace letošní znělky by se neobešla bez spoilování. Můžu jen říct, že se ve své tvorbě často snažím překračovat hranice a spojovat nespojitelné. Prozatím slíbím, že nepůjde o znělku, kterou byste čekali na queer festivalu,“ dodává Vodrážka.

Nezapomeňte, že letošní Mezipatra se konají od 6. do 13. 11. 2014 v Praze a od 15. do 22. 11. 2014 v Brně. O programu vás budeme informovat jakmile bude zveřejněn.