Na pulty knihkupectví v anglicky mluvících zemích se dostala nová kniha Sarah Waters. Autorka známá pro díla, v nichž figuruje lesbická láska, vydala román The Paying Guests. Opět nám přináší příběh zasazený do doby minulé, tentokrát se ocitneme v Londýně v roce 1922.

Sarah Waters
Sarah Waters

Jak je u Watersové dobrým zvykem, nečeká na nás pouze jednoduchý milostný příběh mezi hlavními aktérkami Frances a Lilian, ale také kriminální zápletka. Nastiňme alespoň letmo, čeho se nový román týká: Frances Wray žije společně se svou matkou v jižním Londýně, po smrti otce a bratrů (kteří zemřeli během 1.sv.v.) se ženy ocitají v nelehké situaci, musejí vyměnit nóbl život za život chudiny – potýkají se s dluhy, které jim smrt živitelů rodiny přinesla. Kromě toho, že Frances přijímá „podřadnou“ práci uklizečky, rozhodly se ženy vzít do domu nájemníky, aby jim s tíživou situací pomohli. Na scéně se tak objevuje mladý pár – Leonard a Lilian. Jak Leonard a především Lilian změní Francesčin život, vám neprozradíme, to vám i nám prozradí až sama kniha.

Kdy se kniha dočká českého překladu, zatím není známo. Vášnivé knihomolky však mohou ocenit čtení v originále – v takovém případě je kniha dostupná například na Amazonu nebo na eBay (v přepočtu přibližně od pětiset korun českých). Pokud tuto spisovatelku neznáte, mrkněte na knižní blogy od Luce, třeba vás inspiruje k přečtení si knih od Watersové, které máme v češtině k dispozici.

Na závěr nabízíme pár slov přímo od autorky:

 

www.sarahwaters.com