Love Who Loves You BackJméno kapely Tokio Hotel v Česku známe docela dobře, i když v posledních letech už o nich není moc slyšet. Německá (dříve rocková) skupina, kterou tvoří 4 kluci (z toho dva bratři), vydala své první album Schrei už v roce 2005 a od té doby prošla docela velkou metamorfózou a to ať už vzhledem či hudebním stylem. Hlavní zpěvák Bill Kaulitz, do kterého byla svého času zblázněná každá druhá náctiletá školačka u nás, shodil černé číro a opustil tuny makeupu a podle aktuálního singlu z nového alba to vypadá, že rockové časy jsou pro kapelu ty tam.

6. října vyšlo celosvětově jejich páté studiové album Kings of Suburbia, ke kterému Tokio Hotel do světa vypustili už třetí singl a k písni Love Who Loves You Back natočili docela expresivní videoklip, který vizuálně připomíná temnější verzi All The Lovers od Kylie Minogue. Samozřejmě, Tokio Hotel nezačali dělat disko, ale po poslechu všech prvních třech singlů je vidět, že rockem se na novém albu neplýtvalo a kapela si po pěti letech práce na albu našla cestu spíše k elektronické hudbě a pop-rocku.

Videoklipy k singlům Girl Got Gun (se třemi drag queens a troškou modrokráličího sebeuspokojování) a Run, Run, Run (povedená melodická balada u piana) asi vaši pozornost příliš neupoutají, zato Love Who Loves You Back (Láska, co tě miluje nazpět) ano. Už jen proto, že je doslova nabitá erotikou a sexem a to bez ohledu na pohlaví aktérů, které kamera zrovna zabírá. A to včetně Billa Kaulitze, který nechal fanoušky docela dost dlouho na pochybách ohledně své vlastní sexuality (a dodnes se spekuluje). Ve videu si střihne erotické svádění jak se ženami, tak s muži (třeba ve výtahu) a najdeme tam i pěkné lesbické polibky. Přestože v klipu nejde nic explicitně vidět, nedoporučujeme jej sledovat ve škole či v práci – NSFW.

Hudebně to není nic objevného, melodickou linku najdete v x dalších světových „hitech“ několika posledních let, ale je to podáno nenáročně a příjemně přitažlivě („Turn me on, turn me on, turn me on“ – „nažhav mě“ se vám dostane do hlavy poměrně snadno). Billův projev zde nějak ztrácí na jedinečnosti a rozpoznatelnosti a kdyby jeho hlas nahradil třeba Luke Steel z Empire Of The Sun, sedělo by to k písni asi lépe (třeba v porovnání s Lukovým projevem v písni I Will Be Around). Na písni Love Who Loves You Back kapele navíc pomáhalo americké producentské duo Rock Mafia, které produkovalo například pro Miley Cyrus, Demi Lovato, Justina Biebera, Ellie Goulding nebo Flo Ridu, takže touha po úspěšném electropopovém hitu je jasně vidět. A video ukazuje na touhu opět provokovat, aktérkami byly totiž například modelky z Playboye jako Courtlyn Cannan nebo Kiera Smith.