Do rybníčku lesbických filmů připlave v příštím roce nová ryba! Zcela jistě potěšíme fanynky Cate Blanchett, která si spolu s Rooney Marou zahraje hlavní roli adaptace románu The Price of Salt od Patricy Highsmith, ve filmu nesoucím název Carol. Ten by měl být podle současných informací k vidění na podzim roku 2015.

Velmi nás potěšilo, že se režie ujal Todd Haynes. Carol se bude odehrávat v 50. letech a režisér Haynes již velmi šikovně přenesl na plátno příběh Daleko do nebe odehrávající se také ve Spojených státech 50. let v hlavní roli s Julianne Moore a Dennisem Quaidem. Když jsme u toho, Daleko do nebe vám také doporučujeme si pustit, je označován za jeden z nejlepších LGBT filmů natočených na začátku nového tisíciletí a je perfektní sondou do společnosti a rodinného života.

A o čem že Carol bude? Přeci o ženách. Cate Blanchett v roli Carol se seznámí a zamiluje do mladší ženy, prodavačky v obchodním domě a umělkyně, kterou ztvární Rooney Mara. Vedle nich se objeví ještě druhý eL pár tvořící herečky Sarah Paulson a Carrie Brownstein jakožto Caroliny známé.

Na oficiální trailer k filmu si ještě budeme muset počkat, na youtube se už ale objevilo jedno pěkné a stylové video s fotografiemi z natáčení.